İngiltere Gazetesi The Independent Kapanıyor

26 Mart 2016 Cumartesi, 13:25

Mart ayında son baskılarını çıkaracağını duyuran gazete kapandı.<!–- more- –> İngiltere Gazetesi The Independent Kapanıyor

İngiltere basınının önemli gazetelerinden birisi olan The Independent kapanma kararını açıklamıştı. Mart ayında son sayılarını yayınlayacağını bildiren gazete, kapandı. Bundan sonraki yayın hayatına dijital dünya üzerinden devam edecek olan The Independent, tüm Dünya basını için önemli bir yayın organıydı.

Kuruluşundan itibaren izlediği politika ve tarafsız basın anlayışıyla son derece takdir edilmekteydi. Hatta geçtiğimiz günlerde ülkemizde meydana gelen hain terör faaliyetleri sonrası, neden Ankara olamadınız sloganıyla tüm Dünya’yı kendini sorgulamaya yöneltmişti.

Gazete yayınladığı yazıda, Dünya’nın her yerinde meydana gelen olaylar evrensel sorunlardır. Bazı kitleleri veya bölgeleri ilgilendirir mottosunun yıkılıp, insanlık ve insan hakları için ortak noktada buluşulması gerektiği çağrısını yaparken, Charlie oldunuz, Hrant oldunuz, neden Ankara olamadınız sloganıyla da oldukça gerekli ve yerinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Bu çağrısının ardından ülkemiz basınına yansıyan bu yayın, ülkemizde de hayki takdir toplamış, gazeteciliğe olan bakışı değiştirmişti.

Ancak günlük tirajı 40-41 bin civarlarına kadar gerileyen gazetenin sonu kapatılmaktan öteye gidemedi. Kağıt üstünde devam etmeyecek, ancak dijital Dünya’da aynı işi, aynı şekilde yapmaya devam edecek. İngiltere gazetesi The Independent kapanıyor, dijital dünyada okuyucularıyla buluşuyor.

Independent, son baskısında hatıra dolu bir çok haberi ve yayınını da eklemiş durumda. Ayrıca ülkemizdekinin aksine The Independent kendi ülkesinde kağıt baskıyı bırakıp dijital dünyaya geçiş yapan ilk ulusal gazete olmakla da tanınacak.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.