Gezi Davasında Ceza Yağdı

23 Ekim 2015 Cuma, 18:45

Gezi Parkı Davasında 244 Sanığa Hapis Cezası Verildi. İŞte Detaylar…255 KİŞİDİN 244’Ü CEZA ALDI

Gezi Parkı davasında mahkeme 255 sanıktan 244 sanığı suçlu buldu ve 2 ay 15 gün ile 1 yıl 2 ay 16 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. 7 sanık beraat etti. Dört sanığın da dosyası ayrıldı.

MAHKEMEDE İNKAR ETTİLER

Olaylara karışanlar son duruşmada karıştıkları suçlarını inkar etti, kimi tesadüfen Taksim Gezi Parkı’nda olduğunu ileri sürdü, kimisi de ‘bir arkadaşa bakmaya gelmiştim’ dedi..

“SADECE GEZMEYE GİTMİŞTİM”

Duruşmada hakkında yakalama kararı çıkarılan Cemile Korkmaz’ın kimlik tespitinin ardından savunması alındı. Cemile Korkmaz, olay günü gezmek ve alışveriş için oğlu ile Anadolu Yakası’ndan önce Taksim, ardından da Kabataş’a gittiğini söyleyerek, “Gazlar atılıp, plastik mermiler patlayınca bir yerlere saklanmak istedik. Ancak gözaltına alındık. Herhangi bir uyarı yapılmadı.Hiçbir olaya karışmadım. Suçlamaları kabul etimiyorum. Beraatimi istiyorum. Hakkımdaki yakalama kararı kaldırılsın” dedi.

“ARKADAŞA BAKMAYA GELMİŞTİM”

Davanın bir başka sanığı ise “Arkadaşıma bakmaya gitmiştim, gözaltına alındım” dedi. “YANLIŞ ZAMANDA YANLIŞ YERDE OLDUĞUM İÇİN” Armağan Hasan Çoban da “Tamamiyle yanlış zamanda yanlış yerde olduğumdan hakkımda dava açıldı. Beraatimi istiyorum” ifadelerini kullandı.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.