Home / Gündem / Facebook ve Twitter Neden Yavaş

Facebook ve Twitter Neden Yavaş

Facebook ve Twitter’ın Yavaş Olduğunu Belirten Kullanıcılara Şirketten Açıklama Geldi.Özellikle Ankara’daki patlamadan sonra Facebook ve Twitter üzerinde yavaşlık olduğunu belirten birçok kullanıcı bu sosyal ağlara giremediğini girse de çok yavaş çalıştığını ifade ediyor. Türkiye’nin birçok yerinde aynı sorunu yaşayan kullanıcıların resimlerin yüklenmediğini, Twitter üzerinde yazılanların çok geç acıdığını ifade ediyorlar. 

SİTELER ENGELLENDİ Mİ?

İlk olarak akıllara gelen soru “ siteler engellendi mi? “ oldu. Fakat Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, yaptığı açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve herhangi bir yasağın bulunmadığını ifade etti. TİB’in sitesi üzerinden de arama yapan kullanıcılar herhangi bir yasaklamanın bulunmadığını görünce şaşırdı.

TWİTTER AÇIKLAMA YAPTI

Twitter şirketi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birçok yerinden bağlantı sorunu aldıklarını ve bunun nedenini araştırdıklarını ifade etti. Nedeninin araştırılması sonucu yeniden bir bağlantı kurulacağını ifade ettiler.

AYNI SORUN FACEBOOK’TA DA VAR

Aynı sorunu Facebook üzerinde de yaşayan kullanıcılara, Facebook tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Bilişim uzmanları ise Türkiye ana hatlarındaki çıkışlarda bir problem olabileceğini ifade ediyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir