Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Alacak

11 Ağustos 2015 Salı, 16:52
Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü ilerleyen zamanlarda yönetici olabilmek adına gençlere imkan sağlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü ilerleyen zamanlarda yönetici olabilmek adına gençlere imkan sağlıyor. Yayınladığı ilan ile Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) için 2 bin kişilik alım yapacak olan EGM, 2 bin komiser yardımcısı adayı alımı yapacağını açıkladı.

Alınacak olan 2 bin adayın ise 200’ü kadın, 1800’ü ise erkek olarak alınacaktır. Bu kişiler sadece komiser yardımcısı adayı olarak alınacak olup, gerekli şartlar sağlandığında yeniden test edilerek komiser yardımcısı olması sağlanacaktır.

31 Aralık 2015 tarihi itibarı ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

SINAV VE SONRASI

Sınavı kazanarak eğitime alınacak öğrencilere 11 aylık eğitim süresince harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Alımlar ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve daha net bilgilere sahip olabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.