Home / Gündem / EMEKLİYE VE MEMURA EV MÜJDESİ

EMEKLİYE VE MEMURA EV MÜJDESİ

TOKİ yeni yaptığı çalışmalar ile emekli ve memurlara 250 TL taksitle ev vermeye hazırlanıyor.

EMEKLİYE VE MEMURA EV MÜJDESİ

TOKİ yeni yaptığı çalışmalar ile emekli ve memurlara 250 TL taksitle ev vermeye hazırlanıyor. Özellikle dar gelirli aileleri hedef alan ve onlara yönelik çalışmalar düzenleyen TOKİ, bu ailelere ev verebilmek adına 250 TL taksitle uzun vadede ev alabilme imkanı sunuyor. Üstelik bir banka kredi veya başka bir yerle uğraşmadığınız için ne faiz ödüyorsunuz ne de komisyon veriyorsunuz.

670 BİN KİŞİ KONUT SAHİBİ OLDU

1984 yılında kurulmuş olan TOKİ, 2002 yılına kadar sadece 43 bin konut üretebildi. 2002 yılından sonra ise tam 13 yılda toplamda 670 bin konut inşa etti ve hepsini vererek insanları ev sahibi yaptı. Ev sahibi de yapmaya devam eden TOKİ, yeni yapacağı evler ile toplamda 550 bin konut yapmayı hedefliyor. Özellikle dar gelirli kişileri hedef alan ve onlara sadece verilecek olan bu evler sayesinde birçok vatandaş kolayca ev sahibi olabilecek.

KİRA FİYATINA EV

Kira ödercesine 120 aydan 240 aya kadar farklı ödeme seçenekleri sunan TOKİ, yağtığı evlrele de birçok kişiyi mutlu ediyor diyebiliriz. Modern konutlar inşa eden TOKİ’nin hedefi 1 yılda 60 bin konut inşa edebilmek.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir