Doğalgaza İndirim Geliyor

11 Mart 2016 Cuma, 08:47
Doğalgaza İndirim Geliyor

Doğalgaza indirim geliyor, vatandaşın cebi rahat edecek. Doğalgaza indirim geliyor, vatandaşın cebi rahat edecek. 

Yüksek fiyatlardan vatandaşa sunulan doğalgaz fiyatlarına indirim  söz konusu. EPDK Başkanı Yılmaz, Ankara’da çalıştayın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Doğalgazın yüksek fiyatlarda seyrettiğini ekonomik ve siyasi açıdan bir tehdit  oluşturduğunu belirten basın mensupları, Yılmaz’a ardı arkası kesilmeyen sorular yöneltince Yılmaz açıklama yapma gereği duydu.

Yılmaz; bakanımız Berat Albayrak’ın bu konuda zaten bir açıklaması bulunuyor.

Doğalgazda bir indirime gidileceğini zaten kendisi de belirtmişti. Ancak bahsi geçen konunun üzerinden henüz 1 ay dahi geçmedi. Bu yüzden daha tam olarak netleşmeden benim ve bir başkasının dahi fikir söylemesi mantıklı veya yerinde bir davranış olmayacaktır dedi.

Bu konuyla alakalı olarak bakanlığımızın ciddi bir çalışma yürttüğünü de belirtmek isterim. Uzun uzadıya yapılacak olan indirimin tüm detaylarıyla ölçeklenmesini beklediklerini belirten Yılmaz, Berat Albayrak’ın da bu konuda son derece hassas olduğunu belirtti. 

Ek olarak, BOTAŞ’ın geriden gelen bazı yüklerinin de olduğunu ifade etti. Bu durumları göz ardı etmek mümkün değil, dolayısıyla sürecin iyi analiz edilmesi ve çalışmaların sonlandırılıp bahsi geçen indirimin öyle uygulanması gerektiğini de vurguladı.

Ancak ve ancak tüm süreçler analiz edilip raporlar ortaya çıktığında yapılacak olan doğalgaz indiriminden ve indirim miktarından bahsetmek mümkün olur ifadesini kullandı.

Akaryakıt fiyatlarının inişli çıkışlı seyrinin de sorulması üzerine, kendisinin de her sabah özellikle takip ettiği bu durumun piyasanın dinamiğinden kaynaklandığını belirterek, akaryakıt konusundaki bu grafiğin piyasa sirkülasyonundan kaynaklandığını sözlerine ekledi.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.