Home / Gündem / Doğalgaz ve Elektriğe Zam Gelebilir

Doğalgaz ve Elektriğe Zam Gelebilir

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ali Rıza Alaboyun açıklamalarında doğalgaz ve elektriğe zam gelebileceğini vurguladı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun TENVA Vakfında düzenlenen toplantı sonrasında basına açıklamalar yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ali Rıza Alaboyun açıklamalarında doğalgaz ve elektriğe zam gelebileceğini vurguladı.

3 AYDA BİR YENİLENİYOR

Bakan fiyatların 3 ayda bir kez yenilendiğini ve güncellendiğini açıklarken dolar kurundaki artış ve çıkışların olduğunu bu nedenle de net bir fiyat söylemenin mümkün olmadığını ifade etti. Son dönemde doların aşırı artış yapmasını sebep gösteren Bakan bir zammın gelebileceğini ifade ediyor.

ZAMDA OLABİLİR, İNDİRİM DE OLABİLİR

Serbest piyasada petrol fiyatlarının değişiklik gösterdiğini ifade eden Bakan, “ Bu duruma bağlı olarak elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir artış olabilir. Durumu değerlendirdikten sonra bir indirim de yapabiliriz. Bu durumu önümüzdeki günlerde yeniden değerlendireceğiz. “ dedi.

Açıklamanın ardından şimdi bir zam mı yoksa indirim mi yapılacak bekleyecek ve göreceğiz.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir