Home / Gündem / Doğalgaz Paraları İade Ediliyor

Doğalgaz Paraları İade Ediliyor

Birçok kişiye gelen yüksek doğalgaz faturaları isyan ederken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından bir açıklama geldi.

Birçok kişiye gelen yüksek doğalgaz faturaları isyan ederken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından bir açıklama geldi. Toplamda 16 dağıtım şirketinin yanlış yaptığını ifade eden Başkan Yılmaz büyük miktarda bir paranın hata yüzünden alındığını ifade etti. Daha önce halk arasında çok fazlaca tartışılan ve kimsenin dikkatini çekmeye yüksek faturaların sebebinin bir hata yüzünden olduğu anlaşılırken, bu paralar iade edilmeye başlandı.

226 BİN ABONE YARALANACAK

Hatanın toplamda 226 bin aboneyi ilgilendirdiğini ifade eden başkan bu rakamın çok büyük olduğunu söylüyor. Bu hatanın 16 dağıtım firması tarafından yapıldığını ve abonelerden fazla para alındığı ifade ediliyor.

İNTERNETTEN KONTROL

Eğer aboneler isterlerse internet üzerinden kendi şehirlerindeki dağıtıcı firmanın sitesinden ödeme alıp almayacaklarını öğrenebilirler. Abonelerin gelecek ay faturalarından bu para düşülecek veya kartlı aboneler için yükleme yapılacak. Eğer aboneler o meskenden ayrılmışlar ise bu sefer o parayı giderek elden nakit olarak alabilecekler. Şuana kadar 6 milyon 261 bin liralık hatanın düzeltildiğini ifade eden başkan daha birçok abonenin bulunduğunu ve düzeltmelerin devam edeceğini ifade ediyor. Bu konu ile ilgili olarak kesinlikle abonelerinde dikkat etmesini ve abonelerin bu konuya önem vererek paralarının peşlerinden gitmeleri gerektiği ifade ediliyor.

FİRMALARI ARAYIP SORULABİLİR

Ayrıca firmaları telefonla arayarak haksız bir kesinti olup olmadığı da kontrol edebilirler. Nakit ödeme yapamayan firmalar sadece gelecek ay ne kadar kesildiyse o miktarda kesintiyi gelecek ay hesaplardan düşmektedirler.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir