Home / Gündem / Cumhurbaşkanı Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı, Brüksel saldırısına yönelik önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Önemli Açıklamalarda Bulundu

Brükselde gerçekleştirilen hain terör faaliyetlerine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son derece önemli ve bilinmeyen bilgileri paylaştı. Yaptığı açıklamada Brüksel’de meydana gelen terör saldırılarını gerçekleştiren kişilerden birinin, daha önce Türkiye’de Gaziantep içinde yakalanan ve terör faaliyetlerine yönelik sicili nedeniyle sınır dışı edildiğini bildirdi. Hatta konuyla alakalı Hollanda ve Belçika’ya da gerekli bilgilendirmenin Haziran ayında eş zamanlı olarak gerçekleştirildiği bilgisini paylaştı. Yapılan çalışmadan sonra, Belçika kişinin terör faaliyetlerine ilişkin birşey bulamaması üzerine serbest bırakıldığını da ekledi. Şaşkınlık yaratan açıklamalar bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Biz uyarmıştık, Hollanda da burada muhattaptır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla alakalı tüm bilgileri zaten biz ilettik. Aynı notu Hollanda’ya da iletmiştik. Kendilerini terörle alakalı uyarmıştık. Ancak Belçika’da tekrar serbest bırakılmış ifadesini kullandı. Terörün ortak bir problem olduğunu, tüm Dünya ülkelerinin el birliğiyle terörü bitirmeleri gerektiğini söyleyen Erdoğan, bir anda tüm Dünya’nın gözlerini üstüne çekmeyi başardı. Bu noktada verdiği bilgiler ile hayrete düşüren Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözleri, ülkenin önemli yayın kaynaklarında da son dakika haberi olarak verildi.

Tüm Dünya’yı Şaşkına Çevirdi

Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri tüm Dünyada şoke etkisi yarattı. Brüksel saldırılarının bir numaralı isminin daha önce Gaziantep’te yakalanıp uluslararası kanunlar nedeniyle belçikaya, daha sonrasında kişinin kendi isteğiyle Hollanda’ya iade edilmesi, konuyla alakalı tüm detayların ve terör faaliyetlerine yönelik bilgilendirmenin de yapılmış olması oldukça büyük ses yarattı. Tüm dünya gözlerini Erdoğan’a çevirip, olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bir çok sosyal medya ve dijital yayın organından da paylaşılan bu açıklama, büyük yankı uyandırdı.

Sinan YILMAZ | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir