Home / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan Seferberlik Çağrısı Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Seferberlik Çağrısı Yaptı

Cumhurbaşkanı, katıldığı merasimde vatandaşlara teröre karşı birlikte konusunda seferberlik çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Seferberlik Çağrısı Yaptı

Recep Tayyip Erdoğan, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama merasiminde teröre karşı, kötü ve hain planlara karşı, millet olarak ve birliktelik göstererek davranmaya yönelik seferberlik çağrısında bulundu. Ülkemizin son günlerde yaşadığı tarihinin ve yaşananların en tehlikelisi ve en büyüğü olarak adlandırdığı bu süreçte, birliktelik ve beraberlik bize korku salmaya çalışanlara karşı gücümüz olacaktır mesajını verdi.

Terörür ortadan kaldırılması, vatandaşların ve insanların rahatça yaşayabilmelerini amaçladıkları bu günlerde, korku salarak, bombalar patlatarak kayıplar verdiren bu hain terör örgütlerine yönelik seferberlik çağrısı ilan ettiğini belirtti.

Ayrıca nevruz kutlamalarına da tebriklerini ileten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakın burada biz bir çok projeyle birlikte nevruzu da kutluyoruz. Yeni gün anlamını taşıyan nevruzun, bir kutlama olarak zaten yapıldığını yalnızca bazı günlerde yüreğimiz yandığı için uygun olmadığını belirtti.

Vatandaşların nevruzunu da kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bize korku salmaya çalışanların korkusu olacağız şeklinde ifade ederek, teröre ve terörizme karşı birliği işaret etti.

Ülke olarak zor günler yaşadığımız dönemler içerisinde, Çanakkale Ruhu’nu, Osmanlı azametini ve Anadolu Selçuklu’nun ulu çınarını örneklendirerek, millete karşı duran hiç bir terör örgütünün veya terör topluluğunun bugüne kadar hiç bir galibiyet alamadığından bahsetti.

İnsan hakları, demokrasi, barış konularına karşı bugüne kadar net duruş sergilediklerini, ne yaşanırsa yaşansın bundan sonra da aynı şekilde insan haklarını ve demokrasiyi koruyacaklarını ifade etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan seferberlik çağrısı yaptı, teröre ve terör kitlelerine karşı milli birlik ve beraberliğimiz karşısında asla yenilmeyiz, milletime sesleniyorum, el ele duralım mesajını verdi.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir