Cumhurbaşkanı Avrupa'ya Seslendi

19 Mart 2016 Cumartesi, 09:57

Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferinin 101.yıl töreninde konuştu.

 Cumhurbaşkanı Avrupa’ya Seslendi

Brüksel’de terör örgütüne çadır kurması için izin verilmesinin üzerine, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 101. yıl töreninde konuşan Erdoğan, Avrupa’ya seslendi. Yaptıkları hareketin mayın tarlası üzerinde yürümek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, Türkiye ve özellikle Ankara’ya yönelik saldırıların Avrupa’da olmama ihtimalinin olmadığını dile getirdi. Terörle mücadele ve dikkat konusunda tüm ülkelerin ortak paydada buluşması ve özellikle her ülkenin terör mücadelesine destek vermesi konusunda görüşler dile getirilirken, Belçika’nın ve teröre destek veren ülkelerin teröre teslim olan ülkeler olduğunu belirtti.

Özellikle Avrupa Birliği başta olmak üzere, PKK’yı terör örgütü ilan edip, daha sonra buranın arka bahçelerinde çadır kurma ve bayraklarını dalgalandırma hakkını vermelerini doğru bulmadığını açıkladı. Yapılan hareketlerin ancak teröre teslim olmakla özetleneceği belirtildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı, tören konuşmasında şunları da belirtti. İstanbul’un alınmasıyla ilgili bir çok hedefi olanlar vardı geçmişte ve şimdide. Ancak İstanbul alınamadı. Bir zamanlar en modern, en güçlü silahlarla İstanbul’u almaya çalışanların ilk noktalarının Çanakkale üzerinden girmek olduğunu da belirtti.

Günümüz şartlarında da Türk milletini içeride ve dışarıda her türlü tehlikeye ve aymazlığa düşürmek için planların yapıldığını, ama ülkemizin ve milletimizin asla buna izin vermeyeceğini de belirtti.

Cumhurbaşkanı Avrupa’ya seslendi, PKK’ya yönelik verilen iznin, bir gün terörle mücadele ve bombaların patlatılmasıyla onlara geri döneceğini ifade etti. Ayrıca yaptıklarının da, mayın tarlasında hareket etmekten farksız olmadığını da vurguladı.

Sinan YILMAZ | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.