Home / Gündem / Cemaat Kanalları Kaldırılıyor

Cemaat Kanalları Kaldırılıyor

Cemaat Kanallarına Yönelik İkinci Bir Uydudan Kaldırma Durumu Yaşandı. İşte Ayrıntılar…Cemaat kanallarına yönelik kaldırma işlemlerinin ilkinin Digitürk ile başlaması sonrasında bir firma daha atım attı ve cemaate yakınlığı ile bilinen kanalların tamamını uydusundan çıkarttı. 

Geçtiğimiz günlerde Digitürk firmasının hamlesi ile cemaate yakınlığı ile bilinen 7 kanal Digitürk sisteminden kaldırılmıştı. Savcının yazı gönderdiğini ve bu sebeple kaldırdıklarını ifade eden Digitürk sonrasında ise bir kaldırma işlemi de Kablo TV ve Teledünya’dan geldi.

7 KANAL KALDIRILDI

Cemaatin kanalı olan Samanyolu TV, Bugün TV, Kanal Türk ve Yumurcak TV gibi 7 kanal yayından kaldırıldı. Bu kanallarında yayından çıkartılmasına neden olan konunun yine savcılıktan gelen bildiri olduğu belirlendi. Savcılık tarafından gönderilen yazı ile tüm kanalları kaldırdıklarını belirten şirket, herhangi bir açıklama yapmadı.

DİGİTÜRK CEMAAT KANALLARINI KALDIRMIŞTI

Digitürk firması geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile cemaat kanallarını platform üzerinden kaldırdığını bildirmişti. Açıklamasında Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanallarının tamamın yayından kaldırıldığını belirten şirket neden olarak savcılıktan gelen yazının olduğunu bildirmişti.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir