Home / Gündem / Bülent Arınç'tan 1 Kasım Açıklaması

Bülent Arınç'tan 1 Kasım Açıklaması

Bülent Arınç Son Dakika Olarak 1 Kasım Açıklamasında Bulundu. Manisa’da ulusal yayın yapan Medya TV’deki programa katılan Bülent Arınç, son seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

1 KASIM’DA AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR

Arınç’ın açıkladığı sonuca göre, AK Parti, 276 milletvekili sınırını aşarak tekrar tek başına iktidar oluyor. Bülent Arınç, HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde barajı geçmesindeki asıl nedenin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama olduğunu savundu.

TERÖR SALDIRISI HDP’YE YARAR

Arınç, başkentteki terör saldırısı nedeniyle bazı seçmenlerin 1 Kasım’daki seçimde de aynı duygularla hareket edebileceğine dikkati çekti.

BAŞBAKAN ANKETİ GÖSTERDİ 

276’YI BULDUK Bursa’daki mitinge Başbakan Ahmet Davutoğlu ile aynı uçakla gittiğini belirten Arınç, şunları kaydetti: “Sayın Başbakanımız, bana son anketi gösterdi. 2 gün öncesi itibarıyla 276 milletvekili sayısını yakalamış durumdayız ama 276 bize yetmez. Allah’ın izniyle grafik eğrisi yukarıya doğru. Son 10 günde bu daha da yukarı çıkacak.” Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkentteki terör saldırısının ardından HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ı arayarak başsağlığı dilemesine ilişkin bir soru üzerine ise şöyle konuştu: “HDP’den şu kadar milletvekili adayı, şu kadar partili hayatını kaybetmişse, ‘Parti mensuplarınız vefat etti, ben de üzüntü duydum. Başınız sağ olsun’ demek insani bir görevdir. Bunu yadırgayanları Türk milleti de yadırgar.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir