Home / Gündem / Brüksel Zanlısının Bilgisayarında Video Bulundu

Brüksel Zanlısının Bilgisayarında Video Bulundu

34 kişinin ölümüne yol açan teröristin vasiyeti bulundu. Brüksel Zanlısının Bilgisayarında Video Bulundu

Avrupa’nın başkenti Belçika‘da başkent Brüksel‘de meydana gelen patlamalarda 34 kişinin ölümüne ve 270 kişinin de yaralanmasına neden olan teröristin bilgisayarında şoke eden delil ortaya çıkarıldı. 34 kişinin ölümüne ve 270 kişinin yaralanmasına neden olan bu teröristin bilgisayarından vasiyetnamesi çıkarıldı. Bulunan videoda, sonumun onun gibi olmasını istemiyorum şeklindeki ifadeleriyle birlikte, polis heryerde beni arıyor ne yapacağımı bilmiyorum şeklindeki söyledikleri de kafalardaki soru işaretlerini artırdı. Meydana gelen patlamadan sağlam kurtulan şahsın bilgisayarı acaba gerçekten bir ruh halinin eseri sonucumu ortaya çıktı, yoksa bu işin bu şekilde öğrenilmesi için farklı çalışmalar yapılmış, manipule mi edilmişti bilinmiyor.

Brüksel’de halen araştırmalar sürerken, bir Türk mahallesine de dün itibariyle baskın gerçekleştirildi.

Türk mahallesinden patlayıcı maddeler ile IŞİD bayrakları ele geçirilerek Dünya basını ile paylaşıldı. Tüm Dünya ülkelerinden Brüksel’de meydana gelen terör saldırılarına yönelik lanet ve kınama mesajları yayınlanırken, Rusya’da Belçika isterse onlara her türlü yardımı yaparız çağrısı da geldi. Bu noktada teröristlerin bulunması, çalışmaların detaylandırılması ve bilgi toplanması noktasında kendilerine yardımcı olabileceklerini de ifade ettiler.

 Brüksel zanlısının bilgisayarında video bulundu. Videoda yer alan vasiyetin 3.bombacıya ait olduğu yönünde bilgiler paylaşılırken, bir grup görüşler de 3.kişinin daha büyük bombaların yer aldığı çantayı havaalanına fırlatıp kaçtığı yönünde görüşlerde mevcut. Araştırmalar detaylandığında daha kesin bulguların ortaya çıkarılması bekleniyor. Halen araştırmalar tam anlamıyla tamamlanmış değil.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir