Home / Gündem / Belçika’nın İçişleri Bakanı İstifasını Verdi

Belçika’nın İçişleri Bakanı İstifasını Verdi

Sadece içişleri bakanı değil, adalet bakanı da istifasını verdi. Belçika‘nın İçişleri Bakanı İstifasını Verdi

Belçika’da meydana gelen terör faaliyetleri sonrası istifaların ardı arkası kesilmiyor. İçişleri bakanının istifasının ardından adalet bakanı da istifasını verdi. Brüksel‘de meydana gelen patlamada 34 kişi ölmüş bir çok insan da yaralanmıştı. Olayın izleri halen silinememişken gündem, saldırıyı düzenleyen teröristlerin saptanamamasıyla da hayli meşgul olmuştu.

Saldırıda hayatını kaybeden bir çok insanın farklı ülkelerin vatandaşları olması da olayın ciddiyetini ortaya koymaya yetti. Brüksel havaalanı uluslararası bir havaalanı, aynı zamanda Brüksel Avrupa’nın da başkenti olarak biliniyor. Burada Dünya’nın her yerinden ve milletinden insanlara rastlamak mümkün.

Patlamalar İstifalara Neden Oldu

Can kayıplarının çok olması ve medyada yayınlanan bir çok görüntüler sonrası olaylara kayıtsız kalamayan Belçika’nın içişleri bakanı ve adalet bakanı istifalarını verdiler. Avrupa’nın çok önemli şehirlerinden biri olan Brüksel’de çokta önemli bir havaalanında gerçekleşen bu patlamaların ihmalkarlık olduğu yönündeki paylaşımlarda gündemi son derece yormuştu.

Hatta Recep Tayyip Erdoğan’ın terör faaliyetini gerçekleştiren kişinin daha önce Gaziantep’te yakalanıp sınır dışı edildiğini ve bunu da Hollanda ve Belçika ile paylaştığını da bildirmesi üzerine verilen bu bilgiler, Belçika halkında şoke etkisi yarattı. Belçika teröristin terör faaliyetini saptayamamış, dolayısıyla bu kişiyi serbest bırakmıştı.

Tam bu gelişmelerin sosyal medyada büyük yankı bulmasının ardından, Belçika’nın içişleri bakanı istifasını verdi. Daha sonrasında ise adalet bakanı istifasını vererek, görevini bıraktı.


About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir