Home / Gündem / Belçika’nın Başkenti Brüksel’de 4. Patlama Meydana Geldi

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de 4. Patlama Meydana Geldi

Belçika’da patlamalar meydana geliyor. Belçika’nın Başkenti Brüksel‘de 4. Patlama Meydana Geldi

Terör yine kanlı yüzünü göstermeye başladı. Önce ülkemizde daha sonra önemli Dünya ülkelerinden Belçika’nın başkenti Brüksel de hain terör saldırıları meydana geldi. Brüksel’de yaşanan 4.patlama oldu. Bugün içerisinde tam 4 patlamanın meydana geldiği brüksel de bir çok ölü ve yaralı bulunuyor. Uluslararası havalimanında meydana gelen 4 ayrı patlamanın da sorumluları belli oldu.

Dünyaca ünlü uluslararası havaalanı olan Brüksel, Avrupa havaalanları arasında da son derece önemli bir konuma sahip. Ancak gün içerisinde yaşanan patlamalar nedeniyle insanlara havaalanına gelmeyin, buraları acilen boşaltmalıyız çağrısı yapılıyor. Brüksel’de meydana gelen patlamalar oldukça şiddetli ve tahribatı yüksek patlamalardı. Özellikle havaalanı ve metro gibi bir yerde yapılan bu hain terör saldırıları, yine şaşırtıcı olmayacak şekilde bir intihar saldırısı. Canlı bombaların kendilerini infilat ettirdiği bu hain terör saldırılarında, şuan itibariyle 38 ölü ve çok sayıda yaralı olduğu bilgisi verildi.

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de 4. Patlama Meydana Geldi, olayın sorumluları da ortaya çıktı.

Terör örgütü DAEŞ, saldırıyı kendilerine yakın olan bir haber ajansıyla üstlendi. Ayrıca Belçika’ya yönelik bir çok saldırının da yolda olduğu mesajını ileterek tehdit vari bilgilendirmeler de bulunulduğu bilgisi öğrenildi. Tüm Dünya tarihinin kanayan yarası olan terör faaliyetleri ve bölücülük, bu sefer yüzünü Avrupa’nın son derece önemli ülkelerinden birinde hem de başkenti Brüksel’de gösterdi.

 

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir