Belçika'da Nükleer Enerji Santrali Boşaltıldı

22 Mart 2016 Salı, 16:57
Belçika'da Nükleer Enerji Santrali Boşaltıldı

Güvenlik önlemleri artırılıyor.  Belçika’da Nükleer Enerji Santrali Boşaltıldı


Hain terör saldırılarının yeni hedefi olan Avrupa’nın başkenti konumundaki Brüksel’de yer alan nükleer enerji santrali tahliye edildi. Avrupa’nın başkenti olarak anılan Brüksel’de olağanüstü güvenlik önlemleri alınmaya da devam ediyor. Uluslararası bir havaalanında gerçekleşen patlamayı, metro istasyonundaki patlama takip etti ve tam 4 defa patlama gerçekleşti. Terör örgütlerinin son hedefi olan ve oldukça önemli bir konuma sahip Brüksel’de de Tihange nükleer enerji santrali tahliye edilerek güvenlik önlemleri buralarda da artırıldı.

Özellikle terör örgütüne yakınlığıyla bilinen ajansın yayınladığı bildiriye göre DAEŞ tarafından ülkeye yönelik diğer tehditlerin de söz konusu olduğu bilgisi verilmişti. Bu noktada son derece yüksek güvenlik önlemleri alınırken, kriz yönetimi çalışmaları da sürüyor. Ülke Twitter ve sosyal medya hesapları üzerinden, kriz yönetimi uygulayarak telkin ve birlik beraberlik mesajları yayınlıyor.

Saldırıyı DAEŞ üstlendi.

Hain saldırıları, bölücü terör örgütü DAEŞ üstlendi, hatta daha da ileriye giderek Belçika’ya yönelik tehditlerin halen devam ettiği bilgisini de verdi. Bunun üzerine yoğun çaplı güvenlik önlemleri alınarak, faaliyetlerdeki güvenlik uygulamaları da hat safhaya çıkartıldı. Avrupa’nın başkenti Brüksel’e yönelik bugün düzenlenen saldırılarda 34 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce insan da yaralandı. Olaya yönelik araştırmalar halen yürütülüyor, ancak bir yandan başka bir patlamanın daha yaşanması ihtimaline karşın yoğun güvenlik önlemleri alınmış durumda. Konuyla alakalı detaylar geldikçe sizlere iletiyor olacağız.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com


Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.