Belçika Büyük Bir Krizin Eşiğinde

25 Mart 2016 Cuma, 09:05
Belçika Büyük Bir Krizin Eşiğinde

Terör faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, Belçika hükümetinin büyük bir ihmali. Belçika Büyük Bir Krizin Eşiğinde

Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana gelen terör faaliyetleri büyük bir ihmalin sonuçları olarak ortaya çıkmış durumda. Belçika’da 34 kişinin ölümüne yol açan terör örgütü mensubu kardeşlerin; daha önce Türkiye’de Gaziantep’de yakalanıp sınır dışı edildiği zaten tüm basın organlarında yer almıştı.

Hatta konuyla alakalı olarak Belçika ve Hollanda’ya da terör faaliyetleri zanlıları şeklinde nota da verilmişti.

Ancak konuyla alakalı olarak ortaya çıkan yeni bir bilgi, tüm Dünya’yı şaşırttı. Belçika’nın büyük bir krizin eşiğinde olduğunu gösteren bu bilgi, hükümette ki göstermelik istifaların da planlanmış bir kurgu olabileceğini düşündürdü. Geçtiğimiz günlerde saldırıyı gerçekleştiren ve 34 kişinin ölümüne neden olan teröristlerin, sadece Türkiye’nin değil ABD’nin de terör faaliyetlerinin kayıtlarının bulunduğu veritabanında olduğu ortaya çıktı.

Olası terör faaliyetçisi şeklinde ABD’nin de veri tabanında kayıtlı olan bu kişi, nasıl olur da Belçika tarafından saptanamaz ve bağlantıları tespit edilemez; hiç kimse inanmak istemiyor. Hal böyle olunca da Belçika büyük bir krizin eşiğine doğru sürükleniyor. Belçika’da meydana gelen hain terör faaliyeti bilindiği gibi 34 kişinin yaşamına son vermiş, bir çok kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.

Konuyla alakalı Belçika tarafından halen bir bilgi gelmese de, dün göstermelik iki istifanın Belçika hükümetinden geldiğini belirtmekte fayda var. Konunun ortaya çıkacağını biliniyor olmasından mıdır bilemiyoruz; Belçika’nın İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı istifa etmiş, ancak istifaları reddedilmişti.

Tüm Dünya şimdi Belçika tarafından gelecek bir açıklamayı bekliyor. Tüm Avrupa ülkeleri ise Belçika büyük bir krizin eşiğinde sürükleniyor ifadelerini kullanıyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.