Bedelli Askerlik Hakkında Çok Önemli Açıklama!

12 Ağustos 2016 Cuma, 15:29
Bedelli Askerlik Hakkında Çok Önemli Açıklama!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Askerlik kısalacak mı sorularından sonra gelen gündemin en önemli konularından olan bedelli askerlik konusu açıklığa kavuştu.

Fikri Işık, son zamanların en çok dikkat çeken konusu olan bedelli askerlik için “Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir” dedi. 


Henüz bedelli aserlik konusunun gündemde olmasını doğru bulmayan Savunma Bakanı şöyle konuştu;
“Şu anda bedelli askerlik gündemde değil. Şu noktada söylüyorum, bugün bedelli askerlik çıkaralım, altı ay sonra, bir sene sonra bedelli askerlik çıkaralım. Bu yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. En temel yaklaşımımız şu olmalı, yeni savunma konsepti hayata geçtiğinde türkiye’nin asker ihtiyacı, niteliği belli olacak. Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir. Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, hain terör örgütünün elemanlarını temizliyoruz, DAEŞ gibi terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. İkide bir bedellinin gündeme getirilmesi bizim açımızdan uygun değil. “

www.isbilgisi.com 


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.