Başbakanlık Ölü Sayısının Arttığını Açıkladı

12 Ekim 2015 Pazartesi, 10:50
Başbakanlık Ölü Sayısının Arttığını Açıkladı

Ankara'da Yaşanan Patlama Sonrasında Ölü Sayısı 97'ye Çıkarken Müfettişler Olay Yerine Gitti.Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da meydana gelen patlamada onlarca kişi hayatını kaybetmiş ve yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Son rakam olarak 95 kişinin olduğunu açıklayan başbakanlık yeni bir açıklama yaparak ölen kişi sayısının 97’ye yükseldiğini belirtti.


1 FİLİSTİNLİ VAR

Toplam 97 kişinin öldüğünü açıklayan bakanlık içlerinde birde Filistinli bir kişinin olduğunu açıkladı. Ölenlerden 92 kişinin kimlik tespitinin yapıldığını belirten başbakanlık 5 kişi içinse kimlik tespitinin yapılamadığını bildirdi. Kimliklerinin tespit edilebilmesi için çalışma başlatıldığını ve DNA testinin yapılacağını bildirdi.

MÜFETTİŞLER SORUŞTURMAYA BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından 4 müfettiş atandığı açıklanırken, 2 mülkiye başmüfettişi ve 2 polis başmüfettişi olduğu bilgisi verildi. Özellikle müfettişlerin yapacağı incelemeler sonunda belli olacak olan olayın ayrıntılarda ise rapor hazırlanması bekleniyor.

BAŞBAKANLIK AÇIKLAMA YAPACAK

Müfettişlerin yapacakları incelemeler sonunda Başbakanlık bir rapor hazırlayacak ve bununla ilgili açıklama yapacak. Özellikle canlı bomba mı, uzaktan düzenekle bir patlatma mı var bu konu üzerinde ciddi araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.