Başbakan Emekli ve Asgari Ücret Zamlarının Yeni Tarihi Açıkladı

11 Ekim 2015 Pazar, 17:42
Başbakan Emekli ve Asgari Ücret Zamlarının Yeni Tarihi Açıkladı

Yeni Zam Tarihi, Emekliye Zam Müjdesi Ve İşsizlik Maaşının 1,400 TL'ye Çıkması…Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmasında zam haberini vermişti. Daha sonrasında açıklama yapan Ali Babacan ise bu tarihin Aralık 2016 olacağını söylemişti. 


Ali Babacan NE AÇIKLAMIŞTI?

Ali Babacan “İktidar olursak 1 Ocak’ta asgari ücrette bir artış olacak. Ancak bizim niyetimiz 1.300 liraya 2016 Aralık ayında ulaşmak” diye açıklama yapmıştı.

Bu açıklama sonrasında ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan yeni açıklama geldi. Başbakan asgari ücretim zamlanmasına yönelik yeni bir adım atarak bu işlemin Ocak 2016’da gerçekleştirileceğini ve geç kalmayacağını açıkladı.

OCAK 2016’DA ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİYE ZAM

Özellikle gözü kulağı bu haberde olan işçilere müjde geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu 2016 yılının ilk ayı olan Ocak ayında asgari ücret zammının verileceğini ve zamlı halinin 1,300 TL olacağını ifade etti.

İŞSİZ MAAŞI

En düşük işsizlik maaşı şuan için 510 TL iken yeni zamla bu rakam 735 TL’ye çıkacak. En yüksek işsizlik maaşı ise yeni düzenleme ile 1,400 TL olacak. Bununla birlikte emekli maaşlarına da zam yapılması planlanıyor. Emekliye verilen söz ile ise emekli maaşlarına büyük oranda zam yapılacak.

Ayrıntılar geliyor…Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.