Başbakan Binali Yıldırım: Kararımız ''Tabii ki Evet''

Başbakan Binali Yıldırım, Büyük Sivas Buluşması'nda Halka Seslendi. 16 Nisan'da Verecekleri Karar Hakkında Konuşmalar Yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım: Kararımız ''Tabii ki Evet''

Başbakan Binali Yıldırım, Büyük Sivas Buluşması'nda Halka Seslendi. 16 Nisan'da Verecekleri Karar Hakkında Konuşmalar Yaptı.

01 Nisan 2017 Cumartesi 10:12
Başbakan Binali Yıldırım: Kararımız ''Tabii ki Evet''

Büyük Sivas Buluşması"nda yaptığı konuşmada, Başbakan Binali Yıldırım,16 Nisan'da bir karar vereceklerini anlatarak,verecekleri o kararın "tabii ki evet" olacağını söyledi.

Verilecek olan kararın "evet" olmaması için çalışanların, çabalayanların olduğunu dile getiren Yıldırım, ''Vatandaşların, Sivaslıların aklını çelmeye çalışanların olduğunu ancak Sivas'ın buna itibar etmeyeceğini'' dile getirdi.

15 yıldır yargı bağımsızlığının tesisi için, AK Parti'nin var gücüyle çalıştığını dile getiren Yıldırım, getirdikleri bu değişiklikle sadece "yargı bağımsız olmaz aynı zamanda tarafsız olmalıdır" dediklerini söyledi.

Şimdi ilk defa yargıya bürokratların kendi arasından seçtiklerinin değil milletin seçtiği vekillerin, yani meclisin üye seçeceğini anlatan Yıldırım, "Bu mu tarafsızlığın kaybolması, bu mu taraf olmak? Bunların tamamı yanlıştır, yalandır, asla itibar etmeyin." dedi.

BAŞBAKAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA : '' SİSTEM SANA DA ŞANS GETİRİYOR.'' 

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Efendim, cumhurbaşkanı istediği zaman istediği kararnameyi çıkarıp her şeyi ortadan kaldırır" dediğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"Ana muhalefet partisinin bir genel başkanı var. Minibüsçülerle oturuyor, onlara diyor ki '17 Nisan'da sizin hat ruhsatlarınız iptal olacak'. Muhtarlarla oturuyor, onlara diyor ki 'muhtarlıklar kapanacak. İş adamlarıyla oturuyor, 'fabrikalarınız elinizden alınacak'. Efendim olmadı kahvecilerle oturuyor, 'kahvehaneler kapanacak'. Ya kardeşim senin işin gücün felaket tellallığı yapmak mı? Vatandaşa niye doğruyu söylemiyorsun? Bir de tutturmuş her ne kadar nereden geldiyse bir Binali Yıldırım sevgisi doğdu. 'Biz Binali Bey için çalışıyoruz.' Niye benim için çalışıyorsun kardeşim ben koltuk meraklısı değilim. Ben koltuktan vazgeçiyorsam demek ki bu millet için iyi bir iş yapıyoruz anla artık, bırak benim için çalışmayı da biraz çalış memleket için. Gayret et de yeni sistemde sana da bir şans doğsun. Bu sistem sana da şans getiriyor. Çalışırsan, çabalarsan, milletin gözüne girersen millet seni de seçer ama böyle bir umudu yok."

Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun "İkinci döneminde seçime giderse Cumhurbaşkanı o zaman bir daha seçilecek" dediğini aktararak, "Yani onun hesabına göre 11 yıl, bu günden itibaren Cumhurbaşkanı görevde, umudunu kesmiş, 11 yıl için Türkiye'nin geleceği ve yönetimi hakkında en ufak bir iddiası yok. En ufak bir beklentisi yok, derdi zoru aman nasıl Türkiye'nin istikrarını engellerim, işlerini yavaşlatırım, mevcudu muhafaza ederim böylelikle geçinir giderim." dedi.

Son Güncelleme: 01.04.2017 11:43
Anahtar Kelimeler:
SivasBaşbakan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol