Bakan Soylu: Millet Vicdanına Uyan Adımlar Atılmıştır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı kahvaltı programında kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşüm yapılan bölgelerdeki esnafa ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Soylu: Millet Vicdanına Uyan Adımlar Atılmıştır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı kahvaltı programında kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşüm yapılan bölgelerdeki esnafa ilişkin açıklama yaptı.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 13:55
Bakan Soylu: Millet Vicdanına Uyan Adımlar Atılmıştır

Düzenlenen kahvaltı programına katılan İçişleri Bakanı Süleymen Soylu, kentsel dönüşüm yapılacak olan bölgelerdeki esnafların sorularını cevaplandırdı.

Bakan Soylu, Pazarkapı'da kentsel dönüşüm olması gerektiğine değindi: "Bu kentsel dönüşüm niçin yapılıyor?" diye gönlünden geçirenler olabileceğini kaydeden Soylu, "Rasyonelde hem herkes yapılabileceğini biliyor hem de Trabzon insanı için de faydalı olduğunu düşünüyor." dedi.

Bakan Soylu: Bizim İşimiz Çözüm !

"Bizim işimiz çözüm. Çözümü ne kadar yapabilirsek o kadar siz ve biz mutmain oluruz. İşin doğrusu bu. Buraya gelmemizin sebebi de fotoğrafı tam anlamıyla görebilmek ve 'Biz hangi adımları atabiliriz' onu anlayabilmektir. Yapabildiğimizi 'yaparız' deriz, yapamadığımızı buraya gelip kızarsınız, darılırsınız, gücenirsiniz ama 'Biz işin yüzde 60 ya da 70'lik kısmını yaptık ancak bu kadar yapabildik' deriz."

Millet Vicdanına Uyulan Adımlar Atılmıştır

"Milletin vicdanına uymayan her türlü meselede millet vicdanına uyulan adımlar atılmıştır, bundan sonra da öyle olacaktır. Eğer ilgili mevzuat çerçevesinde birtakım esneklikler yapılamıyor da kanun bir haksızlık oluşturuyorsa bunu değiştirmek görevi elbette ki parlamentonundur. Bunu da yapar, elinden geleni ortaya koymaya çalışır ama birtakım örnekleri varsa ki örnekleri veriliyor, o esnekliklerin tamamına bakarız. Benim gördüğüm kadarıyla burada atılacak adımlar olabilir. O adımları biz konuşalım, müzakere edelim.

Ama kentsel dönüşüm bir vaka ise insanlar da talepleri de bir vakadır. Bizim yöneticiler olarak yapmamız gereken bunları bir araya getirebilecek adımları mümkün olduğunca zorlayabilmektir. Biz bunu zorlayacağız, bu konuda bir endişeniz olmasın. Bundan sonraki süreç içerisinde hem TOKİ hem de arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Zannediyorum sizin de önemli oranda tatmin olacağınız bir sonuç üretebilmek için gerekli gayreti göstereceğiz."

Yarım Gün Bile Dinlenmemiz Söz Konusu Değil

Bakan Soylu, referandum sürecinde Trabzon'un desteğine değinerek: "Ne zaman önünüze çıksak kıymetli Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve partimizin ortaya koyduğu öneriyi milletimiz Allah razı olsun büyük bir ekseriyetle destekliyor. Biz bunun farkındayız. Onun için de referandum bittiği günden itibaren şuna inanmanızı isterim ki yarım gün bir dinlenmemiz bile söz konusu değildir. Aynı şekilde devam ediyoruz. Şehrimiz ve ülkemizle ilgili adımlarımızı ve yapabileceklerimizi aynı şekilde atıyoruz." dedi.

Son Güncelleme: 06.05.2017 18:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol