Home / Gündem / Asgari Ücrete Zam, Taşerona Kadro Müjdesi Geldi

Asgari Ücrete Zam, Taşerona Kadro Müjdesi Geldi

Yarın Açıklanması Planlanan Müjdenin Detayları Belli Oldu. Asgari Ücrete Zam, Taşeronlara Kadro Yolda…

Seçimlerin yaklaşması ile tüm partiler bildirgelerini yayınlıyor. Özellikle asgari ücret ile ilgili birçok kez rakam veren Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yanına birde Ak Parti eklendi. Yarın yayınlanacak olan genel bildirge ile ilgili olarak sızan bilgiler arasında asgari ücrete zam, taşeronlara ise kadro müjdesi verilecek.

NET BİN LİRADAN FAZLA OLACAK

Asgari ücretin yükseltilmesi ile ilgili olarak açıklama yapacağını duyuran parti, asgari ücret ile ilgili birçok açıklama yaptı. Asgari ücretin net bin liradan fazla olacağını açıklayacak olan Ahmet Davutoğlu, aynı zamanda bazı vergilerin devlet tarafından ödenmesi konusu da gündeme getireceklerini bildirdi. Ortalama beklenen fiyat ise; 1100 – 1300 TL arasında

Asgari ücrete yapılacak olan zammın az olması ise ilk gelen tepkiler arasında birçok partinin daha yüksek rakam vermesinin yanında Ak Parti’nin bu kadar düşük rakam vermesi insanların hem dikkatini hem de tepkisini çekiyor.

HALK DAHA FAZLA BEKLİYOR ZAM BEKLİYOR

Birçok asgari ücret çalışanı vaatler arasında daha yüksek rakamlar beklerken, bin lira net asgari ücretin çok az olduğunu ve daha fazla verilmesini düşünüyor. Fakat karşı taraftan gelen tepki ise maalesef bu şekilde değil.

TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO

Taşeron işçilerine kadro verilmesi konusunda ise birçok parti çalışmalarını yürüttü. Davutoğlu’nun yarın ise taşeron işçilerine bir müjde vermesi bekleniyor. Özellikle devlete geçme konusunda istekli ve hevesli olan taşeron işçilerinin seçimden sonra belli şartları taşıyan kişilerle geçişi sağlanacak. Yaklaşık olarak 1 milyon 400 bin işçinin bulunduğu geçiş süreci ise hızlı olacak gibi gözüküyor.

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir