Home / Gündem / Araç Plakalarında Çift Mühürlü Dönem Başlıyor

Araç Plakalarında Çift Mühürlü Dönem Başlıyor

Terör faaliyetleri sonrası trafikte güvenlik önlemleri artırılıyor.  Araç Plakalarında Çift Mühürlü Dönem Başlıyor

Artan terör faaliyetleri ve özellikle Ankara saldırısında kullanılan sahte ve çift plakalı araçlara karşı tedbirsizlikten dolayı, yeni bir araç plakası dönemi başlıyor. Emniyet Müdürlüğü ve Trafik yetkilileri etkili çalışmalar yürüterek yeni sistem seri numaralı ve mühürlü plakalara geçiş yapılacak.

Yapılacak olan çalışmalarla beraber, trafikte plaka sahteciliği ve terör faaliyetlerine engel olmak amacıyla önemli bir adım atılmış olacak. Burada özellikle Ankara saldırısı ile baş gösteren sahecilik ve çift plaka konusu, ülkemizin diğer illerinde meydana gelmesin veya önlem alınabilsin diye de düşünüldü.

Plakaların üzerindeki çift mühürle ilgili çalışmaların da yürütüldüğü bilgisi verilirken, tüm plakalara çift mühürlü dönem getirileceğinin bilgisi verildi.

Araçların plakaları üzerinde yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte; seri numaraları alındığı ili, aracı, sıra numarasını, sistem üzerindeki diğer bilgilerini ihtiva etmek için kullanılacak. Ayrıca bir çok araçla ve trafik konumuyla alakalı bilgiyi de barındıracak. Seri numarası ikinci bir plaka olarakda düşünülebilir. Sadece mühür formatında olacak. Aynı plaka sistemi ancak; yeni bir mühür ilavesi daha gerçekleştirilmiş olacak. Bu sayede araç plakalarında çift mühürlü dönem başlıyor.

Terör faaliyetlerine karşı tedbir, çözümleme amaçlı da kullanılacak.

Ankara’da düzenlenen hain terör saldırısı sonrası ortaya çıkarılan çift plaka ve sahte plaka yöntemlerine karşılık; çift mühürlü dönemin başlangıcının sinyalleri verilirken, bu çalışmanın terör faaliyetlerinde önlem ve sonuçlandırma noktalarında son derece önemli olduğu bilgisi paylaşıldı. Emniyet ve Trafik yetkililerinin halen çalışmaları devam ederken, çok yakın zaman içerisinde yeni sisteme geçiş yapılacağı bildiriliyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir