AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

18 Ocak 2017 Çarşamba 14:14
AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta sonu 2 gün devam eden ve 4 oturumda gerçekleşen sınava çok sayıda öğrenci katıldı. Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavına tüm yurt genelinde, 2 bin 242'si cezaevinde tutuklu ve hükümlü, 4 bin 869’u engelli olmak üzere 1 milyon 371 bin 859 öğrenci katıldı. Türkiye genelinde 124 sınav merkezinde gerçekleştirilen sınavlarda, 507 bin 2 kişi görev alırken, 202 bin 227 adet salon kullanılarak yapıldı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan yapılan sınavların tüm yurtta başarılı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini söyledi. Gündoğan, “Yaklaşık 1,5 milyon öğrencimizin, oturum bazına bakıldığında ise 3,6 milyon öğrencimizin katıldığı ve 500 binin üzerinde görevlinin yer aldığı, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’yle birlikte 124 merkezde yapılan sınavlarımız sorunsuz tamamlandı. Kış aylarında olmamız nedeniyle özellikle Doğu’da bazen sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Fakat hava koşullarının da uygun gitmesiyle sınavlarda herhangi bir sorun söz konusu olmadı” dedi.

Peki AÖF Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Anadolu Üniversitesi Naci Gündoğan, AÖF final sonuçlarının en kısa zamanda açıklanacağına da değindi ve sözlerini şu şekilde noktaladı; “İnşallah en kısa zamanda sınav sonuçlarını da ilan edeceğiz. Biliyorsunuz, son 1 yıldır sınav sonuçlarının açıklanmasını 1 hafta gibi kısa bir süreye indirgedik. Bu sınavın sonuçlarını da en kısa zamanda öğrencilerimize duyuracağız.”dedi.

 

Son Güncelleme: 20.01.2017 11:34
Anahtar Kelimeler:
GÜNDEM
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol