Ankara'ya 40 Bin Kişilik Stat Yapılacak

Türkiye'de stat ihtiyacını en fazla hisseden şehir olan Ankara'ya, sonunda stat yapılacak.

Ankara'ya 40 Bin Kişilik Stat Yapılacak

Türkiye'de stat ihtiyacını en fazla hisseden şehir olan Ankara'ya, sonunda stat yapılacak.

20 Mart 2017 Pazartesi 15:11
Ankara'ya 40 Bin Kişilik Stat Yapılacak

Ankara'ya stat müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. "Ankara'ya 35-40 bin kişilik stat yapacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Uluslararası Futbol Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ankara 19 Mayıs Stadı'nı yıkıyoruz. Yerine 35-40 bin kişilik bir stat yapacağız. Projesi hazır." dedi.

Ankaralılar Stat Bekliyordu:

Son zamanlarda statlara sığmayan ve binlerce kişinin dışarıda kaldığı Ankaragücü taraftarları, Ankara'ya stat yapılması için yıllardır bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği stat müjdesi, Ankaragücü taraftarları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Ankaragücü taraftarları, artık maçlarda stat dışında kalmayacaklar.

Konuşmasında spordaki yatırımlardan bahseden Erdoğan, Beşiktaş'ın yeni stadını da örnek verdi. Erdoğan, "Açık ara mağlup olan dünya futbolunun marka takımlarının rövanşlarda nasıl kazandığını görüyoruz. Ben bugün bir Şeref Stadını bir de Vodafone Arena'yı düşünüyorum nereden nereye. Bu imkanların hiçbirine sahip olmayan kulüplerimizin olduğunu da biliyorum ama Türkiye nereden nereye geldi görmemiz lazım. Futbol görsel bir ziyarettir. Öyle futbolcular vardır ki biz onları sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda dürüstlükleri, efendilikleriyle de hatırlarız. Kaleci Lastik Ömer'in ifadesiyle gözlerin bile yakalaması güç olan şiddetle şut çeken Metin Oktay'ı, Fenerbahçe ile özdeşleşen belki de dünyanın en kabiliyetli futbolcularından Lefter'i böyle hatırlıyoruz" dedi.

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stat müjdesinin ardından, Ankaralı futbolseverlerden olumlu mesajlar geldi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol