Home / Gündem / Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Adil Öksüz Açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Adil Öksüz Açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yılbaşı gecesi hayatını kaybetmesine neden olan 39 kişiyi katleden saldırgan Abdülkadir Masharipov’un yakalanmasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu. ‘Bütün imkanları seferber ederek, kameralardan tutun dijital verilere kadar en ince detayına kadar değerlendirmek suretiyle teröristi adeta izlerine baka baka takip ettiler ve neticede yakaladılar. Bu, polis teşkilatımızın büyük başarısıdır.’diye belirtti

Adalet Bakanı Bozdağ, 15 Temmuz Darbe Girişiminde önemli rol oynayan Adil Öksüz ile ilgili bazı sorulara da yanıt verdi ve konuşmalarına şöyle devam etti; Ortaya çıkan deliller gösteriyor ki Adil Öksüz, darbe teşebbüsünde kilit rol oynayan isimlerden birisi. Elde edilen veriler önemli bir aktör olduğunu gösteriyor. Adil Öksüz bu kadar saklanma becerisine sahip bir insan değil, onun birileri tarafından saklandığını düşünüyorum diye belirtti. Adil Öksüz’ün yurt dışına kaçmayı başarabildiğini sanmıyorum hatta ihtimal bile vermiyorum. Ama eninde sonunda Türk polisi veya jandarması, güvenlik güçlerimiz, halkımızın da desteğiyle Adil Öksüz’ü saklandığı inde bulacak, onu da yargıya teslim edecektir.

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili sorularında ise Bozdağ, sistemin zorunlu sonucu, hangi seçime giderseniz gidin seçimin sonunda birisi iktidar olacak belkide güçlü iktidar olacak, iktidar yetkisini ise tabiki halktan alacak. Bu nedenle Türkiye’nin geleceği bakımından bunun bizler için son derece büyük önemi var. Bugün Türkiye’de çift başlılıktan kaynaklanan sorunları yaşamıyor görünebiliriz ama geçmişe dönüp baktığınızda yürütmenin çift başlı olması çok büyük tartışmalara yol açtı.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda anayasa değişiklik teklifinin 2.turunda yapılan görüşmelerin başlayacağını hatırlattı. “Bunun 340 ile 347 arasında bir oyla geçeceği şeklinde bir kanaatim var, ikici turda herhangi bir olumsuzluk beklemiyorum.” diye belirtti. Adalet Bakanı Bozdağ, “CHP, ‘İlk 4 madde değiştiriliyor’ diye argümanlar kullanıyor, resmen yalan söylüyorlar ve Milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyorlar. Bu maddeleri doğrudan değiştiren hüküm olmadığı gibi dolaylı değiştiren hüküm de, zayıflatan hüküm de yok.” diye sözlerini bitirdi.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Gündem haberleri, Ekonomi haberleri ve önemli tüm haberlerden anlık olarak
haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

About isbilgisi

Check Also

Bedelli Askerlik Hakkında Çok Önemli Açıklama!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Askerlik kısalacak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir