4 Bin 500 Kişiye İş İmkanı

11 Kasım 2015 Çarşamba, 18:59

4 Bin 500 Kişiye TYÇP Kapsamında İş İmkanı Sunuluyor. İşe Başlama Tarihi 7 Aralık.Yeni verilmiş olan ilanda tam 4 bin 500 kişiye yeni iş imkanı sağlanacak. Bingöl Valiliği, Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında 4 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacağını duyurdu.


Başvuruların 11 – 20 Kasım tarihleri arasında alınacak olan iş ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

“Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İlçe İl/İlçe/Belde Belediye Başkanlıkları, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve İl Müftülüğü işbirliğinde toplam 4 bin 50 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 11 Kasım-20 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru şartları, kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak, açık öğretim hariç öğrenci olmamaktır.”

İŞE BAŞLANGIÇ TARİHİ 7 ARALIK

Tüm programların 7 Aralık’ta başlayacağının da kaydedildiği açıklamada, “Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi, iskurun kendi sistemi üzerinden de yapılabilecektir.

Başvuru yapan katılımcılar, 24 Kasım tarihinden itibaren, başvurdukları Kurum ve Kuruluşa müracaat ederek mülakata katılacaklardır” denildi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.