37 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI BAŞLIYOR

03 Eylül 2015 Perşembe, 16:10

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklama da 37 bin öğretmene atama yapılacak müjdesi dalga dalga yayılırken, başvuruların başlangıç tarihi ise belli oldu.37 bin öğretmen için yapılması planlan atamalarda kayıtlar yarın başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklama da 37 bin öğretmene atama yapılacak müjdesi dalga dalga yayılırken, başvurular ise yarın 04.09.2015 tarihinde başlıyor.

10 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek olan başvurular sonunda ise 37 bin öğretmenin atama işlemi gerçekleştirilecek. Atamalara katılmak isteyen katılımcı öğretmen adaylarının ise dikkat etmesi gerekenler bulunuyor. 

İlk defa atamalara katılacak olan öğretmen adayların ise 2015 KPSS üzerinden 50 ve üstünde puan almış olmaları gerekmektedir.

Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik başvuru sayfası “İlk atama”, “Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama” ve “Milli sporcuların ataması” şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, atamaların yapıldığı tarihte bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.