3,5 Saatlik Ankara İzmir Yolculuğu

Hızlı tren ile artık Ankara İzmir arası 3,5 saat olacak

3,5 Saatlik Ankara İzmir Yolculuğu

Hızlı tren ile artık Ankara İzmir arası 3,5 saat olacak

05 Nisan 2017 Çarşamba 14:37
3,5 Saatlik Ankara İzmir Yolculuğu

Başbakan Binali Yıldırım, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi temel atma töreninde hızlı tren müjdesini verdi.

Yıldırım, Ankara-İzmir arasına yapacakları hızlı tren ile ulaşımın 3,5 saate düşeceğini bildirdi.

Çiğli'deki trafiği rahatlatlatan otoyol, daha önce İzmir Çevreyolunu Harmandalı'na, oradan Koyundere'ye 10  kilometrelik olarak uzatıldı.

toplam uzunluğunun 76 kilometre olan temelinin bugün atılacak olan otoyolun Çandarlı Kuzey Ege  Limanına kadar uzayacağını ifade eden Binali Yıldırım, maliyetinin 1,5 milyar olduğunu belirtti.

Başbakan, ''Güzel İzmir için helal olsun.'' diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım;İzmir'deki programın ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın  tamamladığı toplam değeri 1 milyar 800 milyon lira olan 101 projenin açılışını yapacaklarını, ardından da Karabağlar'da muhteşem bir kentsel dönüşüm projesinin temelinin atacaklarının açıklamasını yaptı.

 "Biz İzmir'e Güveniyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım; "Biz İzmir'e güveniyoruz. Güzel İzmir'e ne gerekiyorsa bugüne kadar  yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İzmir'e geldiğimizde bir şey  söyledik. Dedik ki siyaset ancak hizmet için vardır. Arkasında milete hizmet  yoksa varsın olmasın o siyaset. Bizim siyasetle ne işimiz var millete bir  faydamız yoksa.  Şimdi bakın 2008'den beri dünyada kriz var ama bu krizde Türkiye,  dünyanın en büyük projelerini yapıyor, Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz  Sultan Selim Köprüsü'nü, Osmangazi Köprüsü'nü, dünyanın en büyük havalimanını  yapıyor. Ankara-Konya, Ankara-İstanbul hızlı trenini yapıyoruz. Süratle Ankara-İzmir hızlı treni yapılıyor. Afyon ve Uşak'tan hızlı trenin sesi geliyor.  Yetmedi Çanakkale'ye dünyanın en uzun köprüsünü yapıyoruz. Biz bunları yaparken birileri de hasedinden neredeyse çatlayacaklar. Haset etme çalış senin de olsun,  kıskanma çalış senin de olsun." diyerek İzmir ile birlikte yürüdüklerini dile getirdi.

Son Güncelleme: 07.04.2017 13:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol