3 Asker Şehit Edildi

18 Ekim 2015 Pazar, 00:58
3 Asker Şehit Edildi

Teröristlerin açtığı ilk ateşle Yarbay İhsan Ejdar ve henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 asker şehit oldu.Yüksekova bölgesinde güvenlik güçlerinin PKK’ya karşı başlattığı iki gün önce başlattığı operasyon devam ederken, bugün Irak sınırındaki Dağlıca’da bir grup teröristle çatışma çıktı.

3 ASKER ŞEHİT OLDU

Teröristlerin açtığı ilk ateşle Yarbay İhsan Ejdar ve henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 asker şehit oldu.

17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Çatışma bölgesine sevk edilen birliklerin katılımıyla hava destekli operasyonda 17 PKK’lı terörist ölü ele geçirildi.

ERDOĞAN: BU VATANI 3-5 ÇAPULCUYA BIRAKAMAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Girne’de konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “Şehit askerlerden biri tabur komutanımız. çatışma devam ediyor. Bizim operasyonlarımız durmayacak, devam edecek. Operasyonların devamı gelecek. Biz bu vatanı 3-5 çapulcuya bırakamayız. Mücadele sonuna kadar devam edecek.” dedi.

TSK’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

17 Ekim 2015 tarihinde, Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonda şu ana kadar 17 terörist etkisiz hale getirilmiş olup çatışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.