245 TL Taksitle Ev Müjdesi Verildi

18 Eylül 2015 Cuma, 11:48
245 TL Taksitle Ev Müjdesi Verildi

TOKİ, yaptığı yeni açıklama ile alt gelir grubunda olan kişilere 245 TL taksitle ev verecek.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, ülkenin birçok noktasına yaptığı konutlar ile konuşurken son zamanlarda yaptığı indirimler ve olanaklarla da kendinden sıkça bahsettirmektedir. Özellikle uygun fiyatlı taksitlerle yaptığı satışlardan dolayı çok tercih edilen TOKİ, yeni bir uygulama ile karşımıza geliyor.


TOKİ, yaptığı açıklamasında Manisa ilinin Salihli ilçesinde Taytan Mahallesinde yapılan 95 konut ile ilgili açıklama yaptı. Alt gelir grubu içerisinde olan kişilere 71 konut verecek olan TOKİ, 245 TL taksitlerle bu evin verilmesine olanak sağlayacak. Başvuruları 7-30 Eylül 2015 arasında yapılacak olan konutlar için aynı zamanda emekliler içinde %25’lik bir kontenjan ayrıldı.

TAKSİT SEÇENEKLERİ MEVCUT

Alt gelirli aileler için bu uygulamayı başlayan TOKİ, geliri olmayan aileleri ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Bol taksit seçenekleri ile karşımıza çıkan kurum, 18’den başlayıp 120 aya kadar taksit seçenekleri sunuyor.

ŞARTLAR

Ev alabilmek içinde bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlara baktığımız zaman ise karşımıza şunlar çıkıyor.

– Manisa’da en az 1 yıl ikamet etmesi ya da il nüfusuna kayıtlı olması,
– Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı,
– Alt gelir grubunda herhangi bir bağımsız gayrimenkul, konut bulunmaması,
– Daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması,
– Başvuru tarihi itibariyle alt gelir grubu konutlarda 25 yaş (Eşi vefat etmiş olan çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmıyor) ve sosyal konutlarda 18 yaşını doldurmuş olması,
– Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3 bin 200 lira olması,
– Bir hane halkı adına kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru olmaması gibi şartlar aranmaktadır.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.