20 BİN KORUMA MEMURU ALINACAK

06 Temmuz 2015 Pazartesi, 22:10
20 BİN KORUMA MEMURU ALINACAK

Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açıklamalar yapmış ve özel güvenlik görevlilerinin bu konuda etkisiz eleman gibi kaldığını söylemişti.

20 BİN KORUMA MEMURU ALINACAK

Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açıklamalar yapmış ve özel güvenlik görevlilerinin bu konuda etkisiz eleman gibi kaldığını söylemişti. Bu konunun ortaya atılmasının ardından çalışma yapan devlet görevlileri, kısa zamanda bir çalışma yürütmüş ve koruma memuru alımı yapılmasına karar vermişlerdir.

20 BİN KORUMA MEMURU GELİYOR

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler zamanında kararı alınan “ koruma memurluğu “ kararı ile futbol müsabakalarında bu koruma memurları görev alacaktı. Daha sonradan değişen mevzuat ile ilgili olarak bu konu yeniden gündeme geldi. En kısa zamanda kurulacak olan Koruma Memurluğu ile bundan sonra birçok yerde bu memurlar görev alacak.

KAMU BİNALARINDAN ÖZEL GÜVENLİKLER ÇEKİLECEK

Kamu binalarında şuanda hali hazıra bulunan özel güvenlik görevlileri çekilecek. Bunlar yerine gelecek olan koruma memurları ise uzun bir süre eğitim alacaklar. Alacakları eğitim sonunda özel güvenlik elemanları yerine geçecek olan koruma memurları yerine daha sonra yenileri alınacak. Yenileri içinse sınav yapılacak ve sınav ile alım gerçekleştirilecek.

ÇALIŞMA ALANLARI ÇOK GENİŞ OLACAK

17 – 20 bin kişiyi alacak olan devlet, koruma memurluğu konusunda birçok alanda çalışmak istiyor. Metrolar, cezaevleri, hava alanları, enerji nakil hatları, mülteci kampları ve aklınıza gelen daha birçok devlet kurumunda bu koruma memurları görevlerini yerine getireceklerdir. Yorum

  1. Yücel kuzucu

    2 Eylül 2016 at 00:14

    Kamuda şoförlük yapmak isdiyorum

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.