Muş Alparslan Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla personel alım ilanlarına bir yenisini ekledi. Personel alım ilanını yenileyen Üniversite alım yapılacak olan personelleri için bazı şartlar belirlemiş olup bu şartlar doğrultusunda akademik personel alınacaktır. İlana dair tüm detaylar haberimizde,

Alınacak Personel:

 

    • Profesör

 

    • Doçent

 

    • Yardımcı Doçent

Alım Yapılacak Fakülteler:

    • Fen Edebiyat Fakültesi

 

    • Eğitim Fakültesi

 

    • İslami İlimler Fakültesi

 

    • Mühendislik Mimarlık Fakültesi

 

    • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 

    • Sağlık Yüksekokulu

 

    • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

 

    • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

 

    • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

 

    • Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Muş Alparslan Üniversitesi Personel Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü Lise Mezunu İşçi Alımı Yapıyor

Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, İŞKUR resmi web sayfası üzerinden işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımında adayların en az Lise mezunu olmaları gerekiyor. Alınacak işçilerin öğrenim durumları dışında belirlenen diğer şartlara da sahip olmaları gerekiyor.

Alınacak İşçi:

    •  Beden İşçisi (Genel)

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

    • En az lise mezunu olmak
    • Pratikten deneyimli olmak
    • KPSSP94 puanına sahip olmak
    • Daimi/tam süreli çalışabilecek

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

İŞKUR işçi alım ilanı, İşçi alım ilanı, Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Avrupa’dan Sert Tepki Geldi

Birliğin intеrnеt sitеsindеn yаpılаn аçıklаmаdа, 2026’dаn itibаrеn Dünya Kupası’nda 32’dеn 48’е çıkаrılаn takım sаyısının sоrgulаnmаsı gеrеktiği vurgulаnаrаk, “32 tаkımlı formatın dеğişmеsindе hiçbir fаydа görmüyоruz.

Kupаyа dаhа 9 yıl оlmаsınа rаğmеn böylеsinе önemli bir kararın kimsеyе dаnışılmаdаn bu kаdаr аcil аlınmаsı şаşırtıcı. “ifаdеlеrinе yеr vеrildi.

Açıklаmаdа, kararın gеlеcеktе pişmаnlığа nеdеn оlаbilеcеği bеlirtilеrеk, “Bu kararın spоrtif nеdеnlеrdеn ziyаdе pоlitik bаskılаrdаn dоlаyı аlındığı аnlаşılıyоr. Birliğimiz, bu аyın sоnundа düzеnlеnеcеk yönеtim kurulu tоplаntısındа yeni formatın dоğurаcаğı sоnuçlаrı dеtаylı bir şеkildе incеlеyеcеk. “dеğеrlеndirmеsindе bulunuldu .

FIFA Kоnsеyinin оy birliğiylе kаbul еttiği Dünya Kupası’nda yeni stаtü dоğrultusundа, üçеrli 16 gruptа mücadele еdеcеk 48 tаkımdаn 32’si, üst tura yüksеlеcеk. Bu аşаmаdаn sоnrа еlеmе usulü mаçlаrа gеçilеcеk .

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası Lise Mezunu İşçi Alıyor

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası, bünyesinde görevlendirilmek üzere işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR resmi web sayfası üzerinden yayınlanan ilanda, adayların Lise mezunu olmaları gerekiyor. Alımı yapılacak olan adaylarda öğrenim durumları dışında farklı şartlarda belirlenmiştir. İlana göre;

Alınacak İşçi:

    • Güvenlik Elemanı

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

    • Lise mezunu olmak
    • Alanında deneyimli olmak
    • Erkek olmak
    • Güvenlik belgesi sahibi olmak

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası İşçi Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Adil Öksüz Açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yılbaşı gecesi hayatını kaybetmesine neden olan 39 kişiyi katleden saldırgan Abdülkadir Masharipov’un yakalanmasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu. ‘Bütün imkanları seferber ederek, kameralardan tutun dijital verilere kadar en ince detayına kadar değerlendirmek suretiyle teröristi adeta izlerine baka baka takip ettiler ve neticede yakaladılar. Bu, polis teşkilatımızın büyük başarısıdır.’diye belirtti

Adalet Bakanı Bozdağ, 15 Temmuz Darbe Girişiminde önemli rol oynayan Adil Öksüz ile ilgili bazı sorulara da yanıt verdi ve konuşmalarına şöyle devam etti; Ortaya çıkan deliller gösteriyor ki Adil Öksüz, darbe teşebbüsünde kilit rol oynayan isimlerden birisi. Elde edilen veriler önemli bir aktör olduğunu gösteriyor. Adil Öksüz bu kadar saklanma becerisine sahip bir insan değil, onun birileri tarafından saklandığını düşünüyorum diye belirtti. Adil Öksüz’ün yurt dışına kaçmayı başarabildiğini sanmıyorum hatta ihtimal bile vermiyorum. Ama eninde sonunda Türk polisi veya jandarması, güvenlik güçlerimiz, halkımızın da desteğiyle Adil Öksüz’ü saklandığı inde bulacak, onu da yargıya teslim edecektir.

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili sorularında ise Bozdağ, sistemin zorunlu sonucu, hangi seçime giderseniz gidin seçimin sonunda birisi iktidar olacak belkide güçlü iktidar olacak, iktidar yetkisini ise tabiki halktan alacak. Bu nedenle Türkiye’nin geleceği bakımından bunun bizler için son derece büyük önemi var. Bugün Türkiye’de çift başlılıktan kaynaklanan sorunları yaşamıyor görünebiliriz ama geçmişe dönüp baktığınızda yürütmenin çift başlı olması çok büyük tartışmalara yol açtı.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda anayasa değişiklik teklifinin 2.turunda yapılan görüşmelerin başlayacağını hatırlattı. “Bunun 340 ile 347 arasında bir oyla geçeceği şeklinde bir kanaatim var, ikici turda herhangi bir olumsuzluk beklemiyorum.” diye belirtti. Adalet Bakanı Bozdağ, “CHP, ‘İlk 4 madde değiştiriliyor’ diye argümanlar kullanıyor, resmen yalan söylüyorlar ve Milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyorlar. Bu maddeleri doğrudan değiştiren hüküm olmadığı gibi dolaylı değiştiren hüküm de, zayıflatan hüküm de yok.” diye sözlerini bitirdi.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Gündem haberleri, Ekonomi haberleri ve önemli tüm haberlerden anlık olarak
haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Tübitak İşçi Alımı Yapıyor

Tübitak, İşkur resmi web sayfası üzerinden işçi alım ilanını yayınladı. Tübitak işçi alımında adayların belirlenmiş özel şartlara sahip olmaları ve bu şartlar doğrultusunda başvuru yapmaları gerekiyor. İlana başvuru yapacak olan adaylar İşkur üzerinden ilan yayım tarihinden 10 gün içerisinde yapılacaktır. İlana -kimler başvurabilir?

Alınacak İşçi:

    • Büro Memuru:1  (terörle mücadelede yaralanmış)
    • Matbaa Teknisyeni
    • Diğer Elektronik Teknisyenleri
    • Elektrikçi: 1  (terörle mücadelede yaralanmış)
    • Güvenlik Görevlisi: 1
    • Sekreter: 2

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

    • Önlisans mezunu olmak
    • Güvenlik soruşturması olumlu olmak
    • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
    • MS Office programlarına hakim olmak
    • Kocaeli’de ikamet ediyor olmak
    • KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak
    • Daimi/tam süreli çalışmayı kabul etmek
    • Terörle mücadeleden yaralanan adayların Ankara’da ikamet etmeleri gerekiyor

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

İşkur işçi alım ilanları, Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak
haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Beklenilen Torba Tasarı Yasası Kabul Edildi

Tasarı ile genel olarak yatırım ortamının iyileştirilmesinin, işlem maliyetlerinin düşürülmesinin işletmelerin büyümelerinin teşvik edilmesi suretiyle yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasının ardından 2017 takvim yılında ve imalat sanayiinde yapılacak yatırım harcamalarında uygulanmak üzere mevcut destek unsurlarının güçlendirilmesinin, denizcilik sektörünün gelişmesinin ve yabancı bayraklı gemi ve yatların Türk bayrağına geçmesinin teşvik edilmesinin amaçlandığı belirtilmektedir.

Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Emekli ikramiyesine hizmet süresinin 30 yıllık sınırın anayasa mahkemesinde iptal edilmesidir. Bu karar gereğince açılan davalarda ise mahkemelerin söz konusu kararın geriye ilerleyeceğine dair karar vermesi üzerine tasarının 1.maddesiyle 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı kanununa geçici bir düzenleme yapılacaktır.

30 yılı aşan her tam hizmet yılı için 50 liradan az olmamak üzere, görevlerinden ayrıldıkları tarihteki emeklilere esas aylık unsurları üzerinden aylıklarının başlangıç tarihindeki katsayılar ve emekli ikramiyesi ödenmesine esas hükümler dikkate alınarak tahakkuk ettirilecek emekli ikramiyesinin, kendilerinin veya hak sahiplerinin yasanın yürürlüğe girdiği tarihi takip eden bir yıl içinde başvuruda bulunmaları şartıyla 7 bin 500 liraya kadar olan kısmı başvuru tarihinden itibaren üç ay içinde, varsa kalan kısmı ise ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiziyle takip eden yılın aynı ayı içinde ödenecek. Düzenleme yürürlüğe girmiş olduğu tarihten önce başvurularını yapıp dava açmamış olanların başvuruları tasarının yürürlüğe girdiği tarihte yapılmış olacak. Ödeme yapılacak olan ikramiyeler kesinlikle 100 liranın altında olmayacaktır.

Tasarıda yer alan maddelerden her biri ayrı ihtisas komisyonunun çalışma alanına giren ve tüm detaylarıyla uzun uzun görüşülüp tartışılması gereken düzenleme konularıdır. Bağlama kütüğüne kaydedilen gemi, deniz ve iç su araçlarının yıllık vize harçları kaldırılacak. Ayda en az bir kez toplanan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, yılda en az 8 kez toplanacak. Para Politikası Kurulu toplantıları, başkanın çağrısı üzerine yapılacaktır.

Katma değer vergisi kanununda eklenen geçici maddelerde Belediyeler ve İl Özel İdarelerinin taşınmaz satışları, teslimleri, katma değer vergisine tabi tutulmayacak. Belediyeler ve İl Özel İdarelerin taşınmazları satmalarında ki “2 yıl ellerinde tutma” şartı kaldırılacak. 50 milyon lira ve üzerindeki sabit yatırım tutarı olanlara, yılın 6 aylık dilimlerinde yüklenilen KDV, 6 ayı takip eden bir yıl içinde, daha düşük sabit yatırım tutarı olanların yıl içinde yüklenilen ancak indirilemeyen KDV ise ertesi yıl iade edilecektir.

Torba Tasarısı Tam Metnini Görüntülemek İçin TIKLAYIN.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Gündem haberleri , Ekonomi haberleri, Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Anayasa Değişikliği Teklifi TBMM’de Kabul Edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu Anayasa değişikliğinde 339 oyla AK Partinin 18 maddeden oluşan ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kabul edildi. TBMM Genel Kurulunda teklifin tümü üzerinde yapılan gizli oylamaya 488 milletvekili katıldı. Oylama sonucunda 339 kabul, 142 ret oyu kullanıldı; 5 oy boş çıktı, 2 oy ise geçersiz sayıldı. Oylama sonucunda AK Parti’li milletvekilleri, oylama sonucunu ayakta alkışlayarak karşıladı. Daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı.

TBMM Görev ve Yetkileri; “kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak, bütçe ve kesin hesap kanun tekliflerini görüşmek ve kabul etmek, para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek, milletlerarası antlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, TBMM üye tam sayısının 5’te 3 çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek, anayasanın diğer maddelerinde öngörülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmek”. TBMM seçimleri 4 yılda değil, 5 yılda bir yapılacak. Cumhurbaşkanı seçimleri de TBMM seçimleri gibi 5 yılda bir olacak ve seçmenler iki seçim için aynı gün sandığa gidecek. Süresi biten milletvekili yeniden seçilebilecek.

Kabul Edilen Maddeler;

  • Meclisin Denetim Yetkisi
  • Cumhurbaşkanının Partisiyle İlişiği Kesilmeyecek
  • Cumhurbaşkanı “devlet başkanı” Olacak
  • Kararname Çıkarma Yetkisi
  • Cumhurbaşkanı Hakkında Soruşturma Açılması İstenebilecek
  • Yüce Divan Yargılaması 3 ay İçinde Tamamlanacak
  • Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Geliyor
  • Seçimler 3 Kasım 2019’da
  • MGK’nın Yapısı Değiştiriliyor
  • DDK ile İlgili Düzenleme
  • Hakim ve Savcı Üyeleri En Geç 30 Gün İçinde Seçilecekler
  • Düzenlemeler Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oylamadan sonra açıklamada bulundu;

”Milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Türk Milleti, yapacağı kendi değerlendirmesiyle de yine milletimize bir fayda sağlayacaktır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan Sert Açıklama:

Anayasa değişikliği ikinci tur görüşmelerinşn tamamlanmasının ardından CHP Grubu Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanarak açıklamalarda bulundu.

”Bugün geldiğimiz noktada ciddi kaygılarımız var. Neden? Birinci nedeni şu: Milletten oy alıp milletin vekilliğini üstlenenler anayasa değişikliklerini görmeden imzalamışlardır. Onlara gerçek anlamda milletvekili denmez. Sarayın vekilleri milletin vekilleri olamazlar. AYM’nin yargıçlarına sesleniyorum. Anayasanın değiştirilmesi teklif edilemeyen maddelerine siz de sahip çıkmalısınız. Hukukun üstünlüğüne siz de sahip çıkmalısınız. Bu ülkede her yurttaşın özellikle de yargıçların görevidir. Bir önemli düzenleme daha. İlk kez bu parlamentoda iktidar kanadının ağırlıklı oylarıyla torba anayasa değişikliği gerçekleşmiştir. Bugün 21 Ocak 2017. Demokrasi tarihimiz açısından da önemli bir tarih. Parlamentonun kendi yetkilerini devretme tarihi bugün. Bu tarihin bizim milli kurtuluş savaşı açısından da büyük bir önemi vardır. Bu tarih aynı zamanda bir parlamentonun kendi tarihine ihanet tarihidir.” dedi.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Önemli gündem haberleri, Ekonomi haberleri, Sözleşmeli personel alım ilanları, Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Belediyelere KPSS Merkezi Yerleştirme İle Personel Alınacak

Fetullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “A’dan Z’ye kamu çalışanı statülerinin yeniden şekilleneceğini açıklarken, belediyelere personel alımında da yeni düzenlemeler getirileceğini açıkladı. Yeni dönemde “temiz kağıdıyla memuriyet” dönemi başlarken, belediyelere personel alımında da KPSS merkezi sınav zorunluluğu getirilecek.

Yeni Şafak Gazetesinin yayınlamış olduğu habere göre; FETÖ ile mücadele kapsamında personel alımı, ücret, çok başlı yönetim ve statü başta olmak üzere sistem açığını kapatmak için yeni adımlar atılıyor. Belediyelere personel alımında “liyakat-sadakat” ön koşul olacak. Güvenlik konusunda hassasiyet gösterilecek aksi taktirde ihanet edenin işine son verilecek.Yeni dönemde, FETÖ örneğinde olduğu gibi ülkeye ihanet eden memurlar için OHAL düzenlemelerine ihtiyaç duyulmadan işten çıkarılabilecek.

Belediyelerde ise terör örgütü üyelerini önlemek için de kısıtlamalar getirilecek. Belediyelerde personel alımında da KPSS Merkezi Yerleştirme Sınavı yapılması ve görev yapacak olan personellerde bu uygulama ile seçilecektir.

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Ege Üniversitesi tarafından yayımlanan ilan kapsamında, sözleşmeli personel pozisyonunda personel alımı yapılacağı aktarıldı.

Alınacak olan personellerin Döner sermaye ve Özel bütçesinden karşılaşacağını açıkladı.

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen kişilerin ilan şartlarını ve niteliklerini taşıyor olmaları gerekli olup, aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır. İlana yönelik bilgiler aşağıda mevcut bulunmaktadır.

Döner sermaye bütçesi aranan özellikler: 19 adet

4 yıllık Sağlık Yüksekokul mezunu olmak.

Özel bütçe aranan özellikler: 15 adet

4 yıllık Sağlık Yüksekokulundan mezun olmak.

Sağlık Bakanlığı onaylı yoğun bakım hemşiresi olmak

yada 2. yada 3. derece bir sağlık kuruluşunun yoğun bakım ünitelerinde en az 6 ay görev

yapmış olmak.

GENEL ŞARTLAR

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Askerlik hizmetini yapmış, muaf yada tecilli olmak
  • Akıl hastalığı bulunmamak
  • Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • 2016 KPSS (P3) puanı esas alınacaktır
  • 657 sayılı kanunun 48.nci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak

GEREKLİ BELGELER

  • KPSS sonuç belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Askerlik durumu gösteren belge
  • 1 adet fotoğraf
  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi
  • Hizmet belgesi
  • Başvuru formu

İlana ulaşmak ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Personel Alım İlanı 2016

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla verdiği ilanda, sosyal güvenlik uzman yardımcısı alacağını duyurdu.

Alınacak Personel:
– Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı: 60

Genel Şartlar:
– Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesinde yer alan şartları taşımak
–  KPSSP46, KPSSP113 ve KPSSP115 puan türünden en az 80 almış olmak
– YDS’den en az D düzeyinde puan almış olmak
– Sürekli çalışmaya engel bir durumu olmamak

Gereken Belgeler:
– Başvuru formu
– Diplomanın aslı veya onaylı sureti

Alınacak Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı adayları sözlü sınavla değerlendirilecekler. Sözlü sınavda;
– Alan bilgisi
– Bir konuyu kavrayıp özetleme yeteneği
– Genel yetenek-genel kültür

Sözlü sınavda başarılı olmak için en az 70 almış olmak gerekir.Başvuru Süreci:
Sosyal Güvenlik Kurumu uzman yardımcılığı alım sınavı başvuruları 3 Ekim- 12 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı Detayları İçin Tıklayın.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Dikkat!

Özel Güvenlik görevlilerinin daha profesyonel hale gelmesi için bazı değişiklikler yapılıyor. Güvenlik görevlilerinin aldığı temel eğitime bir de alan eğitimleri eklenecek. 


Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) Başkanı Murat Kösereisoğlu, konu ile ilgili:
“Şu anda silahlı ve silahsız olmak üzere iki tip sertifika var. Alan eğitimlerin sonucunda sertifikalarda da, ehliyetlerde araç kullanımı için yer alan harfler gibi ayrımlar olabilecek.O sertifikanızla siz markette de, limanda da, bankada da, spor karşılaşmasında da çalışıyorsunuz. Oysa bunların hepsinin birçok başka derinlikleri var. Toplumsal hareketleri okuyabilmek, anlayabilmek için belki o tip eğitimler yapmak lazım” diye konuştu. Sadece havalimanlarında ayrı bir eğitim olduğunu ifade eden Kösereisoğlu, “Ancak bu eğitimler alındıktan sonra havalimanında çalışabiliyorsunuz.” dedi.Kösereisoğlu, yaşanan üzücü olaylardan sonra sektöre talebin %10 arttığını söyledi.

Bedelli Askerlik Hakkında Çok Önemli Açıklama!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Askerlik kısalacak mı sorularından sonra gelen gündemin en önemli konularından olan bedelli askerlik konusu açıklığa kavuştu.

Fikri Işık, son zamanların en çok dikkat çeken konusu olan bedelli askerlik için “Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir” dedi. 

Henüz bedelli aserlik konusunun gündemde olmasını doğru bulmayan Savunma Bakanı şöyle konuştu;

“Şu anda bedelli askerlik gündemde değil. Şu noktada söylüyorum, bugün bedelli askerlik çıkaralım, altı ay sonra, bir sene sonra bedelli askerlik çıkaralım. Bu yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. En temel yaklaşımımız şu olmalı, yeni savunma konsepti hayata geçtiğinde türkiye’nin asker ihtiyacı, niteliği belli olacak. Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir. Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, hain terör örgütünün elemanlarını temizliyoruz, DAEŞ gibi terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. İkide bir bedellinin gündeme getirilmesi bizim açımızdan uygun değil. “

www.isbilgisi.com 

Şehit Aileleri Atama Tarihi Beklemek Zorunda Kalmayacak

Şehit aileleri yapılan atamalarda sahip oldukları eğitimler gereğince hak ettikleri mevkilerde göreve yerleşebilecek.

Şehit aileleri yapılan atamalarda sahip oldukları eğitimler gereğince hak ettikleri mevkilerde göreve yerleşebilecek.

Şehit ailelerinin yaşadığı sıkıntıların ortadan kalkması için Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele ile gelen Olağanüstü Hal kapsamında (OHAL) Şehit aileleri bürokrasisinde düzenleme sağlandı.

23 Temmuz’da yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden bütün vatandaşların , terörle mücadele de  hayatını kaybeden şehitlerimiz gibi şehit sayılacaktır ve yakınlarının’ da  ‘’ kamuda iki istihdam ‘’ ‘’ faizsiz konut kredisi ‘’ ve ‘’ ücretsiz ulaşım ‘’ gibi olanaklardan yararlanabileceklerdir.

27 Temmuz KHK ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının öncülüğünde yürütülen şehit ailelerinin atama dönemi beklemesi kararı da Şehit ailelerinin sıkıntılarını gidermede hayata geçen düzenlemeler arasında yer almıştır. 

Şehit Aileleri Hangi  Kadrolara Atanacak ?


Bu düzenleme ile KHK Kapsamında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda iki değişikliğe gidildi .

Kanunun ek birinci maddesinde yer alan 6 fıkrasında yapılan değişiklikte Şehit yakınlarından özellikle orta öğretim ve yükseköğretim mezunu olanların eğitim düzeyinin hak ettiği pozisyona getirilmeleri sağlanmış oldu hak sahiplerinden ilköğretim ve orta okul mezunu olanlar ise hizmetli ünvanı taşıyan kadrolara yerleştirilmesi düzenlenmiştir.

KHK Düzenlemesinde “Hak sahiplerinden ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olanların hizmetli unvanlı kadro ve pozisyonlara; ortaöğretim ve yükseköğretim mezunu olanların, atama teklifinin yapıldığı tarihte öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanın 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki cetvellerde yer alması koşuluyla ihraz etmiş bulundukları unvanlara, bunların dışında kalan ortaöğretim ve yükseköğretim mezunlarının ise memur unvanlı kadro ve pozisyonlara atama teklifleri Devlet Personel Başkanlığınca yapılır. İşçi kadrolarına yapılacak atama teklifleri sürekli işçi unvanlı kadroya yapılır.”  ibaresi  yer aldı.

Terörle Mücadele Kanunu’nun ek birinci maddesinde yapılan bir değişiklikte kanunun 7. Fıkrası tamamen  yürürlükten kaldırıldı ve yılda iki kez uygulanan şehit yakını atamaları ,Şehir ailelerinin sıkıntı yaşamaması ve mağdur olmaması için bu tip süreler beklemeye gerek kalmadan yapılması sağlandı.

Düzenlemede ‘’ Her yılın mart ve eylül aylarının son gününe kadar ‘’ ve ‘’ kırk beş gün içinde ‘’ ibareleri kaldırıldı ve yerine her yılın ocak ve temmuz aylarının son gününe kadar Devlet Personel Başkanlığına (DPB) iletileceği hükmü yer aldı . 

DPB ‘ nin atama tekliflerini bu hükümleri baz olarak yapacağı ve talep yetersizliği halinde Başbakanlıkça resen atama teklifi yapılacağı ifade edildi .

 KHK ‘ nın öncesinde yer alan vatandaşlar için ise ‘’ geçici 15. Madde ‘’  ile bu maddenin yürürlük tarihinden önce kanunun ek birinci maddesi kapsamında göreve başlayan vatandaşlar için de ‘’ Devlet Personel Başkanlığı tarafından atama teklifinin yapıldığı tarihte öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki cetvellerde yer alanlar, bu unvanlara ilişkin kadro veya pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca sınava tabi olmaksızın atanırlar. 

İhraz etmiş bulundukları kadroların atandıkları kamu kuramlarında olmaması halinde ilgililer asli memurluğa atandıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere diğer kanunlarda yer alan herhangi bir kontenjan sınırlamasına tabi olmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atanabilir.” düzenlemeleri getirildi.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında Kurban Bayramı tatili konusunda açıklamalarda bulundu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısına katılarak konuşma yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım Kurban Bayramı tatilinin 9 gün yapıldığını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada 16 Eylül cuma gününün de tatil ilan edildiğini belirterek Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını ilan etti. 2016 yılında 12 Eylül pazartesi başlayan Kurban Bayramı’nın son günü 15 Eylül perşembeye denk geliyor. 16 Eylül cumanın da tatil ilan edilmesiyle 9 Eylül cuma akşamı mesai bitiminde başlayan tatil 19 eylül pazartesi sabahı mesai başlangıcına kadar devam edecek.