Home / Güncel / YUNANİSTAN’A GİDECEKLER DİKKAT

YUNANİSTAN’A GİDECEKLER DİKKAT

Yunanistan’a gidecek olan Türk turistlere bugün büyük bir şok geldi.

YUNANİSTAN’A GİDECEKLER DİKKAT

Yunanistan’a gidecek olan Türk turistlere bugün büyük bir şok geldi. Türkiye’den giden birçok turist yanlarında bulunan kredi kartlarının çalışmadığını duyunca adeta şok geçirdi.

Yunanistan adalarına gezmeye veya tatil amaçlı giden birçok Türk turist kredi kartlarının çalışmadığını duyunca geri dönmeye başladı. Hayatın giderek pahalı olduğu Yunanistan’da turistler zor zamanlarda geçirirken birçok turist ise ülkeye geri dönmeye başladı.

GÜNLÜK EN FAZLA 60 EURO

ATM cihazlarından para çekmek isteyenler ise bir limit ile karşılaştılar. Karşılarına çıkan limit 60 Euro olarak belirlenirken, turistler ve yerel halk para çekmekte zorlandı. Her bir karttan günlük en fazla 60 Euro çekme şartı getiren Yunanistan bankaları, daha fazla çekilmesine müsade edilmiyor.

HER ŞEY PAHALANDI

Ülkede her şeyin pahalı olduğunu söyleyen gidenler, turistler için biraz pahalı bir tatil olabileceğini belirtiyor. Özellikle orada çalışan esnaflarında kredi kartı değil nakit para kabul ettiği belirtiliyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir