Home / Güncel / YÜKSEKOVA HAVALİMANI PİYASAYI CANLANDIRDI

YÜKSEKOVA HAVALİMANI PİYASAYI CANLANDIRDI

Yüksekova Havalimanın kurulması ile Hakkari Bölgesinde hem ekonomik hem de sosyal hareketlilik başladı.

YÜKSEKOVA HAVALİMANI PİYASAYI CANLANDIRDI

Yüksekova Havalimanın kurulması ile Hakkari Bölgesinde hem ekonomik hem de sosyal hareketlilik başladı. Özellikle uçak seferlerinin rahatlıkla gerçekleşmesi ve gün içerisinde birçok seferin yapılması Yüksekova bölgesindeki tüm gelişmeleri olumlu şekilde etkilemeye başladı.

2 BİN YOLCU

Açılalı henüz 6 gün olan Yüksekova Havalimanı 6 gün içerisinde 2 bin yolcu taşıdı. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha artması beklenirken, böyle bir rakamın bile 6 gün içerisinde yapılması büyük bir olumlu gelişme olarak gözlemleniyor.

VAN’A GİTMEYE GEREK KALMADI

Yıllarda Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen Hakkarililer, Van’a giderek buradan geçiş yapmaktaydılar ancak; artık Hakkari’de de bir havalimanı olması sebebi ile boş yere 250 km’lik bir yol daha çekmek zorunda kalmıyorlar. Bu gelişmeleri halk olumlu karşılarken, devlete de birçok kez halk tarafından olumlu tepkiler geldi. Devlete teşekkür ederen Yüksekovalılar, böyle bir hizmetin bu bölge için çok ama çok gerekli ve şart olduğunun da altını çiziyorlar.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir