YENİ GÜMRÜK VERGİLERİ GELİYOR

03 Temmuz 2015 Cuma, 16:17
YENİ GÜMRÜK VERGİLERİ GELİYOR

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptığı açıklamasında elektrik, elektronik, cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi ürünlere kısa zaman içerisinde yeni zamların geleceğini duyurdu.

YENİ GÜMRÜK VERGİLERİ GELİYOR

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptığı açıklamasında elektrik, elektronik, cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi ürünlere kısa zaman içerisinde yeni zamların geleceğini duyurdu. Özellikle telefon tüketiminde ilk sıralarda yer alan Türkiye’de yeni gümrük vergileri uygulanacak. Böylece telefonda tüketim çılgınlığının bir nebze de olsa önüne geçilebilecek.

İTHAL TELEFONLARA YENİ VERGİLER

İthal olarak gelen telefonlara 1 ay içerisinde yeni gümrük vergileri uygulanacak. Ortalama telefonlarda 50 – 100 TL arasında artış bekleyen uzmanlar telefon satışlarının bu durumdan etkilenmeyeceğini söylüyorlar.

17 ÜLKE İLE SERBEST TİCARET

17 ülke ile serbest ticaret anlaşması bulunan Türkiye’nin bu rakamı daha yüksek seviyelere çıkartması beklenmektedir. 5 ülke ile henüz anlaşma aşamasında kalmış olan Türkiye’nin bu rakamları her geçen gün daha fazla artırdığını da belirten Bakan Zeybekçi, ekonomide Türkiye’nin daha iyi yerlere geleceğini ifade etti.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.