TÜRKİYE'YE GELEN TURİST SAYISI AZALIYOR

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 21:02

Kültür ve Turizm Bakanlığının internet sitesinde yer verilen habere göre Türkiye’ye gelen turist sayısında ciddi bir azalma olduğu görülüyor.

TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISI AZALIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığının internet sitesinde yer verilen habere göre Türkiye’ye gelen turist sayısında ciddi bir azalma olduğu görülüyor. Mayıs ayında yüzde 2,46 bir düşüş yaşayan turist sayısı 3.8 milyon kişiye geriledi.

RUSYA ÇOK CİDDİ ETKİLEDİ

Rusya ekonomisindeki sallantılar ve Rus Halkının kemer sıkma politikaları aslında bir nevi Türkiye’yi de vurdu diyebiliriz. Özellikle Antalya ve Alanya bölgelerine sıklıkla gelen Rus Turistler bu yıl ve geçtiğimiz yıl çok fazla gelemedikleri için turizm sektörü ölü geçmeye devam ediyor. En çok turist gönderen ülke ise Almanya olarak belirlendi. 632.685 kişi olarak belirlenen Alman turist sayısı çok ciddi bir düşüşün önleyicisi olarak görevi üstlendi.

ALIM GÜCÜ DE AZALIYOR

Sadece turistlerin gelmesi değil, ülkeden aldıkları gayrimenkullerde de bir azalma görülüyor. Özellikle ev, arsa gibi yatırım araçlarını kullanan turist sayısında ciddi oranda bir düşüş yaşandığı gözleniyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.