Home / Güncel / TÜRKİYE 3 GÜN KAVRULACAK

TÜRKİYE 3 GÜN KAVRULACAK

Meteoroloji yaptığı son açıklamasında bugünden itibaren olmak üzere 3 gün boyunca sıcaklarla baş etmek zorunda kalacak.

TÜRKİYE 3 GÜN KAVRULACAK

Meteoroloji yaptığı son açıklamasında bugünden itibaren olmak üzere 3 gün boyunca sıcaklarla baş etmek zorunda kalacak. Sıcaklıkların yer yer 44 dereceye kadar çıkacağını söyleyen meteoroloji vatandaşları uyardı. Daha önce Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde canlar alan bu sıcakların ülkemizde de zararlı olabileceğini duyurdu.

CAN ALABİLİR

Can alabilir diye uyarılar yapmakta olan meteorolojinin özellikle Marmara bölgesinde, Ege bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor. Sıcaklıkların normal şartların üzerine çıkması sebebi ile çocukların, yaşlıların ve tansiyon hastalarının dışarıya çıkmamasını, çıkarken de dikkat etmesini özellikle vurguluyorlar.

ALMANYA’DA DA SICAKLIK NORMALLERİN ÜZERİNDE

Sadece ülkemizde değil Almanya gibi daha birçok ülkede sıcaklar normallerin üzerine çıkmaya başladı. Özellikle Almanya’da son yüzyılın en sıcak günleri olduğunu açıklayan yetkililer 44 derecenin Almanya için rekor olduğunu açıklıyorlar.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir