Home / Güncel / TOFAŞ EYLEMİ YENİDEN BAŞLADI

TOFAŞ EYLEMİ YENİDEN BAŞLADI

18 Mayıs’ta başlayan Tofaş eylemleri kısa bir süre sonra askıya alınmış ve işe devam etme kararı alınmıştı.

TOFAŞ EYLEMİ YENİDEN BAŞLADI

18 Mayıs’ta başlayan Tofaş eylemleri kısa bir süre sonra askıya alınmış ve işe devam etme kararı alınmıştı. Bursa’da bulunan fabrikada çalışan binlerce işçi yeniden iş başı yapma kararı almıştı ancak; bu durum çok uzun süre süremedi. İşçiler yeniden eylem kararı aldılar.

2 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI İDDİASI

16.45 – 06.45 vardiyasında çalışan yaklaşık 150 kişi bahçeden toplanarak 2 kişinin işten çıkartıldığını iddia etti. Bunun üzerine eylem başlattıklarını ifade eden işçiler bu kişilerin işe yeniden alınmasını istediler. Bahçe önünde oturma eylemi yapan işçilerin yanı sıra içeride çalışan işçilerde işleri yavaşlatma eylemi yapmayı tercih ettiler.

EYLEM DEVAM EDEBİLİR

Eylemin devam edeceğini bildiren işçiler, işten çıkartılan iki kişinin işe geri alınmaması halinde bu eylemlerinin de uzun bir süre devam edeceğini bildirdiler. Eylemin devam etmesi halinde ise Tofaş yönetiminin farklı kararlar alabileceği de konuşulan ayrıntılar arasında diyebiliriz.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir