Home / Güncel / TAKSİM 1 MAYISTA KAPALI

TAKSİM 1 MAYISTA KAPALI

Her Mayıs ayında Taksim’de yapılması planlanan 1 Mayıs kutlamaları için yeniden başvuruda bulunuldu.

TAKSİM 1 MAYISTA KAPALI

Her Mayıs ayında Taksim’de yapılması planlanan 1 Mayıs kutlamaları için yeniden başvuruda bulunuldu.

İstanbul Valisi bugün yaptığı açıklamada ise 1 Mayıs kutlamaları için Taksim alanının kapalı olduğu söyledi ve izin verilmeyeceğini belirtti. Yenikapı ve Maltepe alanlarının bu kutlamalar için daha mantıklı olduğunu açıklayan Vali, buralarda istedikleri gibi kutlama yapabilirler dedi. Buradaki alanların Taksimden daha büyük olması ve güvenlik açısından daha rahat olması nedeni ile devlet bu alanları gösterdi.

TAKSİM HER TÜRLÜ GÖSTERİYE KAPALI

Taksim alanının her türlü gösteriye kapalı olduğunun altını çizen Vali Vasip Şahin, Taksimin provokasyona çok açık bir konum olduğunu, burada turistlerin ve esnafların bulunduğunun altını çizen Şahin, Maltepe ve Yenikapı alanlarının tercih edilmesi yönünde KESK ve DİSK gibi sendikalar ile görüştüklerini belirtti.

Bu alanda kesinlikle gösterilere izin vermeyecek olan devlet, burada yapılması planlanan gösterilere karşı 1 Mayıs’ta orada hazır bulunacak. Yeniden bir olay çıkmaması ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın huzur içerisinde geçmesi içinde ellerinden gelenin yapacaklarının altını çizdi.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir