Home / Güncel / SURİYELİLERE GEÇİCİ TÜRK PLAKASI

SURİYELİLERE GEÇİCİ TÜRK PLAKASI

Ülkelerinde savaştan kaçan Suriyeliler tüm dünya üzerinde sadece Türkiye’den yardım gördüler.

SURİYELİLERE GEÇİCİ TÜRK PLAKASI

Ülkelerinde savaştan kaçan Suriyeliler tüm dünya üzerinde sadece Türkiye’den yardım gördüler. Türkiye haricinde hiçbir devletin ve devlet örgütlerinin yardım etmediği Suriye’de insanlar perişan halde iken Türkiye’de çalışma ve yaşama imkanı buluyorlar.

Arabaları ile gelen Suriyeliler, ülkemizde rahatça gezemedikleri ve Suriyeli oldukları içinde insanlarda çok ciddi şekilde tepki çektiklerini yetkiler ile sürekli paylaşıyorlardı. Bu durum farkında olan da devlet geçici bir çözüm bularak Suriyeli araçlara geçici Türk plakası verdi.

Fakat verilen Türk plakaları “ SAA “ olarak sabit olup, özel bir plaka niteliği taşımaktadır.

Sıradan plaka sahibi olmayan Suriyeliler, yine de bu durum karşısında biraz daha rahat olacaklarını ifade ediyorlar. Tatil günlerinde ailelerimizi pikniğe dahi götüremiyoruz, etrafta rahatça gezemiyoruz diyen Suriyeliler, bu uygulama sayesinde biraz daha rahat olacaklarını söylüyorlar. Büyük Türk devletinden Allah razı olsun diyen Suriyeli göçmenler, uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek teşekkür ediyorlar.

TOPLAMDA 300 SURİYELİ ARAÇ VAR

Verilecek olan plakalar Türkiye genelinde sadece 300 araç için verilecek. 300 araç için özel plaka hazırlanmasının ardından ilk plaka bugün verildi.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir