Home / Güncel / SON 4 AYDA 500 BİN KİŞİ MAHKEMELİK OLDU

SON 4 AYDA 500 BİN KİŞİ MAHKEMELİK OLDU

Kredi kartı kullanımının artması ile birlikte borçlu sayısı da artmaya devam ediyor.

SON 4 AYDA 500 BİN KİŞİ MAHKEMELİK OLDU

Kredi kartı kullanımının artması ile birlikte borçlu sayısı da artmaya devam ediyor. Türkiye’de kişi başına 3 kredi kartı düştüğünü düşünecek olursak bu kadar kişinin borçlu olması da son derece mantıklı diyebiliriz.

500 BİN KİŞİ MAHKEMELİK OLDU

Kredi kartı faizleri ve borçları yüzünden son 4 ay içerisinde mahkemeler doldu taştı. Tam yarım milyon kişi sadece kredi borcu yüzünden mahkemelik oldu. Kimilerinin mahkeme lehine çıkarken büyük oradan insanların ise aleyhine çıkmaya devam etti. Evlerine, iş yerlerine ya da diğer mekanlarına haciz gelecek olan kişiler bu mahkeme sürecinde çok zorlanacaklar.

UZMANLAR UYARIYORLAR

Özellikle uzmanlar kredi kartı kullanımı konusunda tüketicileri sıklıkla uyarıyorlar. Tüketicilerin doğru bir şey yapmadığını ve bu kredi kartı kullanımının fazla olmasının doğru olmadığını belirtiyorlar. Hele birde düzenli geliri olmayan kişilere bu kartların verilmesinin hem doğru olmadığı hem de ilerleyen zamanlarda daha büyük nedenlere yol açtığının da belirtildiğini hatırlatalım.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir