Home / Güncel / SOMA DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

SOMA DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

301 işçiye mezar olan Soma Maden Ocağı geçtiğimiz yıl içimizi dağlamış ve günlerce bu haberler konuşulmuştu.

SOMA DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

301 işçiye mezar olan Soma Maden Ocağı geçtiğimiz yıl içimizi dağlamış ve günlerce bu haberler konuşulmuştu. Soma davasının başlaması ile birlikte tutuklamalar başlamış ve sorumlular aranmaktaydı. Özellikle maden ocağı sahibinin yaptığı açıklamalar kamuoyu bünyesinde tepki çekmiş ve insanlar maden ocağının sahibine birçok tepki göstermişti.

Maden ocağının sahibinin “ Aç kaldım, elimde hiçbir şey kalmadı, zor durumdayım. “ açıklamasını yapmasının ardından kamuoyunda ciddi bir tepki ortaya çıkmış ve herkes bu duruma sinirlenmişti.

Mahkeme ise devam ederken, mahkeme başkanı flaş bir karar aldı. Aldığı karar ile hakim maden ocağına inecek.

MAHKEME BAŞKANI OCAĞA İNEBİLİR

Haber sitelerinde yer alan son dakika gelişmesinde, mahkeme başkanının ocağa inebileceği ve orada incelemeler yapabileceği belirtildi. Özellikle maden ocağında yer alan bazı gelişmeleri yerinde görmek isteyen hakim yanında gerekirse bir heyet bulunduracak ve durumu yerinde inceleyecek.

Karar verme aşamasında çok önemli bir gelişme olarak görülen madene inme olayının ne zaman yapılacağı konusunda ise şuanda ne mahkeme tarafından ne de karşı taraftan net bir açıklama yok.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir