SICAKLAR BASTIRACAK

26 Nisan 2015 Pazar, 22:20
SICAKLAR BASTIRACAK

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre yurdun tüm kesiminde sıcaklıklar artmaya başlıyor.

SICAKLAR BASTIRACAK

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre yurdun tüm kesiminde sıcaklıklar artmaya başlıyor. Özellik hafta sonundan itibaren artacak olan sıcaklıklar hissedilir derecelere kadar çıkıyor. 12 derece birden artış gösterecek olan havalar özellikle Antalya ve İzmir çevresinde daha fazla hissedilir olacak.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemize kar düşmesinin ardından hemen havaların açması ise insanları sevindirdi. Özellikle iç Anadolu bölgesindeki hava sıcaklıklarının artması tüm yurt genelinde hissediliyor. Cumartesi ve Pazar günü bir yağış beklemeyen meteoroloji havaların ısınmasının Mayıs ayına kadar devam edeceğini açıkladı. Özellikle Mayıs ayına kadar sıcaklıkların devam edecek olması ilkbaharın tam anlamı ile yaşanmamış olması nedeni ile korkutuyor.

YAĞIŞLAR MAYIS’A KALDI

Yağışların mayıs ayına kaldığını açıklayan meteoroloji Mayıs ayında bol yağmur olacağını ve yazın kurak geçmemesini beklediklerini açıkladılar. Geçen yıl su sıkıntısı çeken İstanbul ve Yalova illerinden sonra bu yıl eğer yağmur yağmaz ise aynı sıkıntıların çekilebileceği söyleniyor.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.