Home / Güncel / RUS TURİST SIKINTISI

RUS TURİST SIKINTISI

Rus turist sıkıntısı uzun bir aradan sonra ülkemizde yeniden görülmeye başladı.

RUS TURİST SIKINTISI

Rus turist sıkıntısı uzun bir aradan sonra ülkemizde yeniden görülmeye başladı. Ekonomik krizde olan Ruslar, bu yıl yaz ayı için değil Türkiye’ye herhangi bir ülkeye de gidemeyecekler gibi görünüyor. Akdeniz ve Ege bölgesinde yer alan birçok otel ise normal şartlarda şimdiye kadar çoktan turistlerle dolup taşması gerekirken doluluk oranı henüz %30 rakamını bile zor geçti diyebiliriz.

FİYATLAR İNDİ

Bu yıl fiyatlarını çok ciddi oranlarda indiren otel sahipleri, %25 den %35’e kadar çok ciddi fiyat indirimleri yaptılar. Fiyatların aşağı inmesi ile turist sayısındaki beklenti de artmaya başladı ancak; Avrupa’dan gelen son çağrı ise otel sahiplerini sinirlendirdi diyebiliriz.

FİYATLARI DAHA DA İNDİRİN

Avrupa’dan fiyatları indirin uyarısı gelmesine kulak asmayan otel sahipleri, bu fiyatlarla turistlerin gelse bile bir şey ifade etmeyeceğini ve bir kıymetinin kalmadığını belirtiyor. Özellikle de yerel turistlerin gelmesinin ekonomiye bir katkı sağlamayacağı düşünülüyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir