Home / Güncel / RENAULT EYLEMİNE DEVAM

RENAULT EYLEMİNE DEVAM

Günler önce başlayan Renault işçilerin eylemi sürmeye devam ediyor.

RENAULT EYLEMİNE DEVAM

Günler önce başlayan Renault işçilerin eylemi sürmeye devam ediyor. İşi bırakan işçiler haklarını alamadıkları gerekçesi ile geçen hafta eyleme başlamış ve bir süredir de işleri yapmamaktaydı. Günde yaklaşık 1200 araç üreten Bursa Renault fabrikası işçileri, son olarak eylemlerine devam kararı aldılar.

GÖRÜŞMELER OLUMSUZ

Görüşmelerini yapan işçiler istediklerini alamayınca böyle bir karar aldıklarını açıkladılar. Özellikle Bosh işçilerine verilen hakların alınması ve onların aldıkları düzeyde bir maaş zammı almak istediklerini açıklayan işçiler, bu görüşmelerin olumlu olmaması halinde eylemlerine devam edeceklerini açıkladılar.

HER İKİ TARAFIN AVUKATLARI GÖRÜŞÜYORLAR

Her iki tarafın avukatları da birlikte görüşmeler yapmakta ve yaptıkları görüşmeler sonucunda duruma göre işçiler işlerine geri dönecekler. Avukatlardan protokol hazırlamalarını ve sadece sözde kalmamasını istediklerini belirten işçiler, protokol hazırlanmaz ise işlerine geri dönmeyeceklerini söylediler.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir