PATATESİN KİLOSU DÜŞECEK

08 Mayıs 2015 Cuma, 20:45
PATATESİN KİLOSU DÜŞECEK

Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden patates fiyatları 5 liraya kadar çıkmış dense de bu bilgi pek fazla gerçeği yansıtmıyor.

PATATESİN KİLOSU DÜŞECEK

Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden patates fiyatları 5 liraya kadar çıkmış dense de bu bilgi pek fazla gerçeği yansıtmıyor. Bugün halk pazarlarında ortalama 2,5 liradan satılan patates kısa bir süreliğine 5 liradan satılmıştı. Birilerinin stok yaptığını ve bu stok yapmanın sonucunda da patates fiyatlarının arttığı belirten yetkililer konu ile ilgili çalışmalarını yürütüyorlar.

STOK YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİ

Spekülasyon yapmak amacı ile patates stoklayan 2 üretici ile ilgili soruşturma başlatan devlet gerekli işlemlerin devam ettiğini söyledi. Yapılan yeni açıklamaya göre Ekonomi Bakanı Zeybekçi 4,5 – 5 milyon ton patates üretiminin olduğunu ve tüketimin bundan çok daha az olduğunu söyledi. Böyle bir durum var iken patatesin fiyatının yükseltilmesi tam bir spekülasyon olarak nitelendirdi.

İRAN’DAN İTAL EDİLECEK

İran’dan ithal edilecek olan patates ile fiyatlar daha düşük seviyelere 1 liralara kadar inebilecek. Yapılacak olan ithalatın kısa bir süre içerisinde yapılması planlanıyorYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.