Home / Güncel / PATATES STOKÇULARI KÖŞEYE SIKIŞTI

PATATES STOKÇULARI KÖŞEYE SIKIŞTI

Uzun zamandır patates fiyatlarında artışı patates stokçuları stok yaptıkları patatesler ile daha da artırmaya devam ediyorlar.

PATATES STOKÇULARI KÖŞEYE SIKIŞTI

Uzun zamandır patates fiyatlarında artışı patates stokçuları stok yaptıkları patatesler ile daha da artırmaya devam ediyorlar. Kısa bir süre önce 5 liradan yeniden 2,5 – 3 liralara inen patates fiyatlarının hala yüksek olması ve hala daha bir indirime gidilmemesi neden ile devlet düğmeye basmıştı. Hükümet yaptığı açıklamada kısa bir süre içerisinde patates ithal edeceğini ve tüm stokçuların ellerinde bu patateslerin kalacağını da açıklamıştı. Açıklamaların yetersiz kaldığı son günlerde devlet işleri daha da sıkılaştırdı ve sahaya indi. Yapılan araştırmalarda birçok patates üreticisinin stok yaptığı ve piyasaya sürmediği belirlendi.

10 BİN LİRA CEZA

Patates stokçuluğu yapan ve piyasaya sürmekten kaçınarak fiyatların artmasına sebep olan bazı kişiler takip altına alındı. Yapılan araştırmalarda yanlış rapor yazan ve yanlış beyanlarda bulunan kişilere tam 10 bin lira ceza kesildi. Kesinlen bu ceza ile patates fiyatlarında herhangi bir düşüş elbette beklenmiyor ancak; ilerleyen günlerde daha fazla cezaların gelebilmesi mümkün diyebiliriz.

İTHAL PATATES YOLDA

Bu stokçulara karşı önlem aldığını ifade eden hükümet, çok kısa bir süre sonra İran üzerinden patates ithal edeceklerini ve çok uygun fiyattan vereceklerini söyledi. Halka öncelik veren devlet, patates stoklayanlara acımayacak gibi duruyor.

İKTİDAR ZOR DURUMDA

İktidarın zor durum da olduğunu düşünen bazı kesimlerde yok değil elbet. Herkesin hükümetin zor durumda olduğunu ve bu patates fiyatları yüzünden çok yıprandığını öne sürse de küçük bir ithal hamlesi ile eğer isterse devlet hemen bunun altından kalkabilir.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir